Afera u związkowców po wizycie Grety Thunberg w Polsce

Reklama

pt., 01/24/2020 - 13:14 -- Anonim (niezweryfikowany)

Aktywistka klimatyczna Greta Thunberg odwiedziła wraz z ekipą telewizyjną BBC w ubiegłym tygodniu Górny Śląsk. W tym m.in. kopalnie Guido oraz Makoszowy, gdzie spotkała się ze związkowcami z Makoszów.


Kierownictwo Związku Zawodowego Górników w Polsce wydało oświadczenie - stanowczo odcinając się od szkodzących branży działań podjętych przez organizację KWK Makoszowy.- A i owszem, spotkaliśmy się z Gretą Thunberg na kopalni Makoszowy, a potem byliśmy na kopalni Guido wraz z ekipą telewizyjną BBC, aby Greta zobaczyła choć namiastkę dołu kopalni. Przekazaliśmy jej, że górnicy nie boją się zmian i przeobrażeń, wszak pod warunkiem, że rozmawia się z nimi uczciwie i prowadzi rzetelny dialog i wypracowuje konkretny kompromis. Podkreśliliśmy, że kopalnie nie generują dwutlenku węgla i można je z powodzeniem wyposażyć w nowoczesne technologie z pożytkiem dla środowiska jednocześnie nie tracąc miejsc pracy - wskazał Jerzy Hubka, wiceprzewodniczący Związku Zawodowego Górników w Polsce w Polsce w kopalni Makoszowy, który rozmawiał z aktywistką. 

We wtorek 21 stycznia br. Greta Thumberg przemawiała w Davos na Światowym Forum Ekonomicznym. W trakcie wystąpienia 17-latka wspomniała o wizycie w Polsce. Mówiła, że spotkała się z polskimi górnikami. - Spotkałam się z górnikami, którzy stracili pracę, bo zamknęli kopalnie i nawet oni się nie poddali - mówiła.

Głos w sprawie spotkania Grety Thumberg z górnikami zabrał także Patryk Kosela, rzecznik prasowy Sierpnia 80. Napisał między innymi w mediach społecznościowych, że to dzięki zdradzie Hubki, Greta mogła wykrzyczeć wczoraj na forum w Davos, że rozmawiała z polskimi górnikami i oni rozumieją konieczność zmian (zamykanie kopalń i odejście od węgla).
Kogo miała na myśli Greta Thunberg mówiąc w Davos o polskich górnikach? Działacza Zwiazku Zawodowego Górników w Polsce, Jerzego Hubkę. Sabotażysta i pożyteczny idiota paktuje z Gretą w momencie, gdy trwa walka o polski węgiel i polskie kopalnie. Zdrada i hańba!

- Pan Jerzy Hubka nie posiada żadnego upoważnienia do wypowiadania się w imieniu Związku Zawodowego Górników w Polsce. Kontakty Grety Thunberg w świetle kamer telewizyjnych BCC uznajemy za przejaw megalomanii i głupoty, a działania organizacji z Makoszów za szkodliwe dla Polski - zaznaczono w komunikacie Związku Zawodowego Górników w Polsce.
Zdrajca sprawy górniczej Jerzy Hubka nie ma prawa wypowiadać się ani w imieniu swojego związku zawodowego, ani w imieniu górników! Pani Greto, proszę zabrać swojego nowego kumpla Hubkę do Szwecji! Jerzy Hubko, how dare you?!

Do sprawy odniosła się Spółka Restrukturyzacji Kopalń, w której strukturach znajduje się kopalnia Makoszowy. 

- Uprzejmie informujemy, że przekazana przez p. Jerzego Hubkę informacja o wizycie Grety Thumberg w kopalni Makoszowy jest nieprawdziwa. Kierownictwo kopalni nie ma jednak wpływu na to z kim spotykają się związkowcy w swoich siedzibach, znajdujących się poza terenem kopalni - zaznaczono w komunikacie SRK

Autor: 
---------------
Źródło: 

PLPORTAL.pl

Dział: 
Zagłosowałeś na opcję 'down'.
Polub Plportal.pl:

Reklama