Wiadomości

Media światowe biją na alarm: wojna USA z Iranem coraz bliżej. To typowa wojna zastępcza – starcie mocarstw na terenie państw trzecich. Ale konflikt może wymknąć się spod kontroli.
"Odnosząc się do powołanych przez wnioskodawcę wyroków sądów administracyjnych, to nie mogą one być dla organu wiążące, ponieważ stanowią rozstrzygnięcia w konkretnych sprawach, i nie stanowią źródeł powszechnie obowiązującego w Polsce prawa" - taką
Najpierw o dość nieodległej historii z czasów gdy resortem finansów rządził Jan Vincent Rostowski. Zaimplementowano wówczas przepisy o korekcie podatku należnego w przypadku braku zapłaty, tworząc lub pozostawiając luki dla wtajemniczonych. Istotą pi
 Według nieoficjalnych informacji PAP ze źródeł w policji, frekwencja w  Marszu Polska w Europie wyniosła zaledwie 7 tys. uczestników.
Prawicowa partia Republikanie (LR) prowadzi zdaniem obserwatorów bardzo dobrą kampanię przed wyborami do Parlamentu Europejskiego, co zapowiada odrodzenie się partii po klęsce w ostatnich wyborach prezydenckich we Francji.
Wśród ofiar śmiertelnych wypadku lotniczego, do którego doszło w sobotę (czasu lokalnego) u wschodnich wybrzeży Hondurasu, znalazło się czterech turystów z Kanady i pochodzący z USA pilot maszyny - poinformowały miejscowe władze.
Zagraniczne media piszą o pięknym geście Cristiano Ronaldo. Zawodnik od lat udziela się charytatywnie, a tym razem przekazał 1,5 mln dolarów na pomoc głodującym Palestyńczykom w Strefie Gazy.
Wybory do Parlamentu Europejskiego w Polsce odbędą się 26 maja 2019 r. Każdy, kto najpóźniej w dniu wyborów ukończył 18 lat, ma prawo głosować. Przy spełnieniu określonych warunków można również głosować będąc poza granicami kraju.
Okręgowy Sąd Administracyjny w Kijowie wystąpił do Policji Państwowej oraz do Służby Bezpieczeństwa i Administracji Państwowej Straży Granicznej odnośnie zakazu opuszczenia terytorium Ukrainy wyższym urzędnikom po wyborach parlamentarnych i prezydenc
Słynna siedziba PiS na Nowogrodzkiej była własnością izraelskiej firmy Metropol NH. To szokująca wiadomość, która wiele tłumaczy. W ostatnim czasie mieliśmy serię zadziwiającej uległości PIS wobec Izraela. 
Awaryjne lądowanie na lotnisku Chopina w Warszawie. Jak dowiedzieli się reporterzy RMF FM, należący do LOT-u Boeing 737, który leciał z Warszawy do Wiednia, musiał zawrócić.
"Będzie zmiana rozporządzenia i obecny rok szkolny zakończy się w środę 19 czerwca, a nie jak planowano w piątek 21 czerwca" - poinformował premier Mateusz Morawiecki.
Grupa Bayer atakowana jest ze wszystkich stron. Użytkownicy glifosatu wnoszą oskarżenia, akcjonariusze wyzywają, ekolodzy protestują. Przejęcie Monsanto grozi fiaskiem.
Niespotykany widok: prawie sto milionów plastikowych kul zostało wpuszczonych do zbiornika wodnego w Los Angeles. Czarne kule używane na lotniskach w celu odstraszenia ptactwa zostały wpuszczone
Nowe informacje opublikowane przez FBI sprawiły, że „Tańczący Izraelczycy”, z których przynajmniej dwóch było znanych agentów Mosadu, mieli wcześniejszą wiedzę na temat ataków na World Trade Center.

Strony

Reklama