Hasła z manify biją rekordy absurdu

Reklama

ndz., 03/05/2017 - 22:30 -- zzz

„Uznać pracę reprodukcyjną”, „Feminizm to teoria. Lesbianizm to praktyka”, „Aborcja w obronie życia”, „Macice Wyklęte”, „Żubrzyce mówimy nie” i – uwaga, bo to szczyt absurdu! – „Wszystkich nas nie spalicie!”. Pod takimi hasłami odbyła się dziś, m.in. w Warszawie, manifa.
 
W weekend manify odbyły się m.in. w Lublinie, Poznaniu, Krakowie, Bydgoszczy, Łodzi, Wrocławiu i najliczniejsza z nich w Warszawie. Jak podaje PAP, tzw. Międzymiastówka Manifowa powstała, według organizatorów, „by pokazać siłę i solidarność wszystkich osób sprzeciwiających się przemocowym praktykom władzy”. Ich uczestnicy „nie zgadzają na stosowanie, wspieranie, akceptowanie lub ignorowanie przemocy przez rozmaite ośrodki władzy”.
 
Poza Manifami w weekend, w środę zaplanowany jest Międzynarodowy Strajk Kobiet 8 marca, organizowany przez Ogólnopolski Strajk Kobiet – „nieformalną inicjatywę kobiet należących do różnych organizacji kobiecych, a także niezrzeszonych, które zorganizowały Ogólnopolski Strajk Kobiet (tzw. Czarny Poniedziałek) 3 października 2016 r.”. Organizatorki tej inicjatywy zachęcają do powstrzymania się od pracy - zawodowej lub w domu, zamanifestowania poparcia czarnym strojem. Po południu w ramach Strajku Kobiet w wielu miastach odbędą się manifestacje lub różnego rodzaju happeningi.
 
Najwięcej uwagi użytkowników Twittera przykuły hasła głoszone przez uczestniczki weekendowych demonstracji. Chociaż nie tylko…

Zobacz obraz na Twitterze

 

Zobacz obraz na Twitterze

 

Zobacz obraz na Twitterze

 

Zobacz obraz na Twitterze

 

 

 

 

Zobacz obraz na TwitterzeZobacz obraz na TwitterzeZobacz obraz na TwitterzeZobacz obraz na Twitterze

 

Zobacz obraz na Twitterze

 

Autor: 
KRS
Źródło: 

Niezależna/PAP

Polub Plportal.pl:

Reklama