F1 W POLSCE?

Reklama

czw., 06/28/2018 - 08:29 -- zzz

Jak informuje portal echodnia.eu, grupa prywatnych inwestorów zamierza zbudować w Odrowążu tor wyścigowy wraz z centrum rekreacyjnym.

 

 

Tor, który miałby powstać w gminie Stąporków, ma mieć siedem kilometrów długości i spełniać standardy F1. To tego w planach jest 1,60-kilometrowy tor kartingowy, park technologiczny z centrami badawczo-rozwojowymi, ośrodek edukacyjny, osiedle domków jednorodzinnych z przedszkolem oraz boiskami sportowymi.

Projekt nosi nawę Polonez Gate. Budowa będzie trwała trzy lata. Całość inwestycji wyceniana jest na 200 mln euro. Obszar inwestycji obejmuje teren o wielkości 215 hektarów.

Za projekt toru ma być odpowiedzialna pracownia Hermanna Tilke.

Pracę w samym ośrodku znajdzie 700 osób.

Nie podano żadnych terminów realizacji tego przedsięwzięcia.

 

 

- Będzie to pierwszy tego typu ośrodek rekreacyjno-edukacyjno-motoryzacyjny w Polsce. To również pierwszy ośrodek rekreacyjno-motoryzacyjny typu all-inclusive na świecie - mówi Stefan Sikora, pomysłodawca projektu Polonez Gate.

- Jeżeli dojdzie do realizacji inwestycji, powstanie tysiąc nowych miejsc pracy. To dla naszej gminy idealne rozwiązanie - mówi Dorota Łukomska, burmistrz Stąporkowa.

Autor: 
Z.B.
Źródło: 

f1.autoklub.pl

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.

Reklama