Pożar w koszalińskim escape roomie. Nie żyje 5 kobiet

Reklama

pt., 01/04/2019 - 19:01 -- zzz

Tragiczny pożar w Koszalinie - podaje RMF FM. W ogniu w budynku przy ulicy Piłsudskiego zginęło 5 osób, a jedna została ranna.

 

Ogień wybuchł w tzw. escape roomie. To tam strażacy znaleźli wszystkie ofiary. To pięć kobiet. Jedna osoba jest ranna. 

 

 

Sam ogień jest już zlokalizowany, opanowany, strażacy go gaszą. Według policji przyczyną pożaru było najprawdopodobniej zaprószenie ognia z butli gazowej. To jednak będzie jeszcze wyjaśniane.

 

 

 

 

Ogień pojawił się około 17:30 w jednym z pokojów w trzykondygnacyjnym budynku przy ulicy Piłsudskiego. Płomienie objęły jeden z pokoi, gdzie akurat przebywała grupa pięciu kobiet. Próbowały one rozwiązać szereg zagadek logicznych - tylko wtedy byłyby w stanie otworzyć drzwi i wydostać się z pomieszczenia. Gdy wybuchł pożar, były mniej więcej w połowie zadania.

Znalezione obrazy dla zapytania escape room koszalin piłsudskiego

 

Z miejsca, gdzie wybuchł pożar udało się wydostać tylko jednemu mężczyźnie. To najprawdopodobniej pracownik pokoju zagadek. 

Nie wiadomo dlaczego obsługa escape roomu nie zareagowała i natychmiast nie otworzyła drzwi od zewnątrz. Takie miejsca zazwyczaj mają podgląd tego, co dzieje się w pokojach zagadek.

Podobny obraz

 

Escape room to gra przygodowa, w której gracze są zamknięci w pokoju. Mogą się z niego wydostać, rozwiązując serię zagadek. Pierwszy pokój powstał w 2006 roku w USA. Pokoje zagadek szybko stały się popularne w Japonii, Tajwanie, Canadzie, Chinach, a także w Polsce. 

 

Autor: 
ZZZ
Źródło: 

PAP/PLPORATAL.PL

Polub Plportal.pl:

Reklama