POZNAŃSKA POLICJA SPARALIŻOWAŁA PÓŁ POZNANIA ŻEBY ZŁAPAĆ DWÓCH NA KACU

Reklama

pon., 02/04/2019 - 22:29 -- zzz

W godzinach rannych na głównej arterii Poznania policja zarzuciła sieci na pijanych kierowców. Akcja trwała od 6 rano do południa. Skontrolowano kilka tysięcy kierowców. Policjne łowy zakończyły się "wielkim sukcesem". Złapano dwóch kierowców na kacu... 

 

Spektakularna akcja policji sparaliżowała zachodnią cześć Poznania, ale policja czuje się dobrze i tłumaczy, że mieli do tego prawo zgodnie z przepisami ustawy Prawo o ruchu drogowym - wyjaśnił podkom. Piotr Garstka z komendy wojewódzkiej. 

- Każde życie, które udało się uratować m.in przez zatrzymanie dwóch skacowanych kierowców jest warte takich korków - dodał. Policjanci podkreślają, że ich celem nie było stworzenie korków, ale poprawa bezpieczeństwa. 

- Nie robimy tego dla własnej przyjemności czy w celu uprzykrzenia życia ludziom jadącym do pracy czy wiozącym dzieci do szkoły. 

Kierowcy mają inne zdanie na takie policyjne obławy. Pół miasta zostało sparaliżowane. Kierowcy utknęli korku, który zaczynał się już przed Poznaniem. Każdy chciał ominąć korki, co pogorszyło przejezdność dróg w pozostałych dzielnicach Poznania. Dotarcie z Piątkowa na Ogrody (zaledwie 4 km) trwało ponad godzinę. 

Szkoda tylko, że policja nie wręczała urzędowych usprawiedliwień dla dzieci, młodzieży i pracowników, bo pół miasta zaliczyło poważne spóźnienie.

 

Czas, miejsce i zaangażowane sił policyjnych na pewno były niewspółmierne do rezultatu. Tysiące ludzi spóźniło się do szkół, przedszkoli i pracy. 

Gratulacje dla Komendanta Poznańskiej Policji za oryginalny pomysł, który jeszcze bardziej wzmocnił szeregi policji.

 

Autor: 
Z.B.
Źródło: 

plportal.pl

video: 
Polub Plportal.pl:

Reklama