UPADŁO BIURO PODRÓŻY. 160 OSÓB MA PROBLEMY

Reklama

sob., 07/13/2019 - 11:39 -- zzz

Poznańskie biuro podróży Mediterraneum ogłosiło upadłość. Firmapoinformowała na swojej stronie internetowej, że decyzja została podjęta w związku utratą płynności finansowej.

 

Biuro podróży zapewniło, że dołoży wszelkich starań, by pomóc klientom w odzyskaniu pieniędzy wpłaconych na wyjazdy.

Radio Poznań podało w sobotę, że turyści, którzy wyjechali na wakacjez poznańskim biurem, przebywają obecnie w Hiszpanii i Francji. W sumie jest to około 160 osób.

Informacja o ogłoszeniu upadłości pojawiła się na stronie internetowej biura. 

"W związku z utratą płynności finansowej nie mamy możliwości wywiązania się z zawartych z państwem umów o świadczenie usług turystycznych. Dlatego też zmuszeni zostaliśmy do podjęcia bardzo trudnej dla nas decyzji o ogłoszeniu upadłości po niemalże 30 latach wspólnych wyjazdów" - poinformowało biuro podróży.

Firmakieruje klientów zainteresowanych odzyskaniem wpłaconych na poczet imprez pieniędzy do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego (UMWW). "Dołożymy wszelkich starań, współpracując z urzędem marszałkowskim oraz Towarzystwem Ubezpieczeniowym Signal Iduna, aby otrzymali Państwo swoje pieniądze jak najszybciej" - podało biuro podróży.

Spółka posiada gwarancję ubezpieczeniową opiewającą na kwotę 1,26 mln zł.

 

UMWW podał, że do urzędu wpłynęła informacja, że z powodu niewypłacalności spółka nie jest w stanie wywiązać się z umów o świadczenie usług turystycznych zawartych z podróżnymi oraz zapewnić pokrycia kosztów kontynuacji imprezy turystycznej lub kosztów powrotu podróżnych do kraju. Nie jest w stanie zapewnić podróżnym zwrotu wpłat lub ich części wniesionych przez podróżnych tytułem zapłaty za imprezy turystyczne, które nie zostały lub nie zostaną zrealizowane.

Roszczenia można składać m.in. poprzez internet. Szersze informacje można znaleźć na stronie internetowej urzędu marszałkowskiego.

 

Autor: 
ZZZ
Źródło: 

pap/interia

Polub Plportal.pl:

Reklama