Tak będzie wyglądać zamek w Stobnicy po zakończeniu budowy

Reklama

śr., 07/11/2018 - 08:45 -- zzz

Budowa zamku w Stobnicy jest na ustach całej Polski. Skala inwestycji, która wyrasta na terenach Puszczy Noteckiej jest imponującą. Kontrolę w tej sprawie zlecił Minister Środowiska.

 

We wtorek agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego wkroczyli do siedziby Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Poznaniu. To m.in. ta instytucja wydała zezwolenie na budowę zamku w Puszczy Noteckiej. Kontrolę przeprowadza również od wtorku Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Obornikach, który udał się na teren budowy. Kontrola może dotyczyć wykroczenia terenu budowy poza obszar, który pierwotnie był zaznaczony w planie miejscowego zagospodarowania jako rejon przeznaczony pod zabudowę usługową.

Podczas gdy cała Polska pod wpływem stronniczych mediów kipi z oburzenia, mieszkańcy Stobonicy mają odmienne zdanie. Według nich to świetna inwestycja, bo w końcu coś będzie się działo i ludzie będą mieli pracę. Inwestor - poznańska spółka D.J.T.również obiecała wybudować we wsi mały rynek oraz poprawić infrastrukturę. Już teraz widać ożywienie gospodarcze i wzrostu podatków do budżetu gminy.

 

 

Autor: 
Z.B.
Źródło: 

plportal.pl

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.

Reklama