SKANDAL W POZNANIU. JACEK JAŚKOWIAK ZWOLENNIK PEDAŁOWANIA NA ROWERZE ROZPĘDZIŁ MOTORYZACYJNĄ IMPREZĘ

Reklama

pon., 07/02/2018 - 20:52 -- zzz

Jacek Jaśkowiak wraz z partyjnym kolegami z PO wywołał międzynarodowy skandal wydając decyzję o zamknięciu międzynarodowej imprezy Gran Tourismo Polonia.

Już w 2014 roku prezydent Poznania - Jacek Jaśkowiak - zapowiadał likwidację toru i budowę "parku rozrywki" (potem wycofał się z tych deklaracji). Sobotnia decyzja o zamknięciu toru to również efekt działań władz miasta.

Znalezione obrazy dla zapytania gran turismo poznań

Do bezprecedensowej, kuriozalnej sytuacji doszło w minioną sobotę na Torze Poznań. Decyzją Automobilklubu Wielkopolskiego, właściciela obiektu, przerwano międzynarodową imprezę Gran Tourismo Polonia. Rzekomą przyczyną był zbyt duży hałas generowany przez samochody! Brzmi to absurdalnie, ponieważ Tor Poznań graniczy przez płot z międzynarodowym lotniskiem Poznań-Ławica. 

Dzięki Gran Tourismo Polonia w Poznaniu, od 14 lat, tłumnie stawiały się perełki motoryzacji w postaci McLarenów, Ferrari, Lamborghini, Porsche i wielu innych pojazdów o torowym przeznaczeniu. Każdego roku w ramach imprezy organizowany był też "dzień otwarty", gdy każdy mógł oglądać pojazdy w ich naturalnym środowisku.

Rozpędzenie międzynarodowej imprezy będzie miało opłakane skutki wizerunkowe nie tylko dla samego miasta i organizatorów, ale też - przede wszystkim - dla Polski jako kraju. Imprezy z cyklu Gran Turismo od lat rozgrywane są w wielu miastach Starego Kontynentu i nigdy jeszcze ich uczestnicy nie spotkali się z równie absurdalną sytuacją. Po legalnym torze jeździły przecież legalne samochody, dopuszczone do ruchu po drogach publicznych.

W komunikacie wystosowanym do przedstawicieli mediów Marcin Jellinek z Gran Turismo Polonia stwierdził, że: 

"Cykl spotkań klubu Gran Turismo od wielu lat regularnie odwiedza największe i najważniejsze europejskie tory. Nigdy nie spotkaliśmy się z podobną sytuacją. Jest to tym bardziej trudne do zrozumienia, gdyż jesteśmy w Poznaniu nieprzerwanie od 14 lat starając się budować pozytywną atmosferę, a przy tym markę miasta i regionu za granicą. Komunikat, który dziś poszedł w świat będzie niestety inny".

"W trakcie dzisiejszej imprezy po torze jeździły samochody dopuszczone do ruchu ulicznego w całej Unii Europejskiej, dlatego tym bardziej trudno nam zrozumieć, dlaczego dziś nie spełniały one wymogów poznańskiego toru wyścigowego. Przez ostatnie 13 lat nie mieliśmy przecież tego problemu. Nie wiemy, jak mamy wytłumaczyć to zawiedzionym uczestnikom i kibicom. W tej chwili pozostaje obiecać, że postaramy się wyjaśnić tą sprawę jak najszybciej" - dodał Jellinek.

Przybliżmy postać prezydenta Poznania Jacka Jaśkowiaka:

Jaśkowiak to niestrudzony zwolennik pedałowania na rowerze, zaciekły lobbysta LGBT i zwolennik islamizacji Poznania. Organizator i zarazem uczestnik pro islamskich demonstracji, na których publicznie głosił, że islam to religia pokoju. Żądał od środowisk patriotycznych tolerancji dla siebie i innych, jednak osobiście gardzi patriotami i nie ukrywa do nich zwierzęcej nienawiści. W 2017 roku Jacek Jaśkowiak nazwał uczestników "Marszu Niepodległości, "hołotą". 

Prezydent Poznania z wielkim entuzjazmem organizuje kolejne już zloty gejów i lesbijek. Wielokrotny uczestnik Kongresu Kobiet, który uznał imprezę feministek za najważniejsze wydarzenie w roku.

 

 

Autor: 
Z.B.
Źródło: 

plportal.pl

video: 

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.

Reklama