Marsz antyszczepionkowców w Poznaniu. Żądają cofnięcia obostrzeń i dymisji rządu

Reklama

sob., 02/20/2021 - 16:36 -- zzz

Nie noszą maseczek i nie stosują się do obostrzeń, a szczepienia uważają za zamach na ich wolność. W Poznaniu stowarzyszenie wiedzy o szczepieniach STOP-NOP zorganizowało marsz protestacyjny. Wśród protestujących pojawił się m.in Ivan Komarenko.

Na Starym Rynku w Poznaniu pojawiło się kilkadziesiąt osób. Wśród nich przedstawiciele stowarzyszenia STOP-NOP oraz Pancerni Poznań. Protestujący domagają się natychmiastowego cofnięcia obostrzeń wprowadzonych przez rząd. 

- Większość protestujących nie ma na sobie maseczek. Pojawiają się transparenty "stop koronaściemie" czy "stop przymusowi szczepień" - relacjonowała reporterka Polsat News, Sylwia Cybulska. 

- Walczymy o wolność, którą zabrano nam pod przykrywką koronawirusa. To trwa już rok. Obostrzenia są irracjonalne i głupie. Obostrzenia niszczą polskich przedsiębiorców i wszystko to, co jest związane z normalnym życiem - powiedział Ivan Komarenko, wokalista, uczestnik protestu. 

Organizatorzy zbierają również podpisy pod wnioskiem o przeprowadzenie referendum dotyczącego cofnięcia obostrzeń i dymisji rządu. Za miesiąc planowana jest duża manifestacja w Warszawie.

Autor: 
zzz
Źródło: 

polsatnews

Polub Plportal.pl:

Reklama