UCIECZKA PREMIERA MORAWIECKIEGO PRZED SZARŻUJĄCYMI KOSYNIERAMI PODBIJA SIEĆ (CAŁY FILM)

Reklama

ndz., 03/07/2021 - 10:06 -- zzz

Premier Morawicki chciał przypisać sobie otwarcie obwodnicy Wrześni w woj. wielkopolskim, ale został przegoniony przez rozwścieczonych rolników AgroUnii.

Otwarcie obwodnicy Wrześni odbywało się w piątek po południu. W pewnej chwili uroczystość z udziałem szefa rządu skutecznie zakłócili reprezentanci Agrounii, którzy przypuścili atak na nieosłonięte tyły ochrony premiera. Szarża kosynierów z Agrounii zakończyła się pełnym sukcesem. Szef rządu PIS musiał salwować się ucieczką przed rozwścieczonymi kosynierami, którzy wcale nie żartując szarżowali wprost na premiera rządu.

W pobliżu pojawiło się kilka ciągników rolniczych, grupa osób z transparentami próbowała też pokonać bariery i wbiec na jezdnię, na której był Mateusz Morawiecki. Interweniowała policja.

Rzecznik KWP w Poznaniu Andrzej Borowiak powiedział, że działania funkcjonariuszy polegały na powstrzymaniu osób przed naruszeniem strefy ochronnej. Jednak jak zauważa "Gazeta Wyborcza", po tym jak "rolnicy w gumiakach biegli przez pole do premiera", ten musiał skrócić swoją wizytę na nowej obwodnicy.

  •  
  •  
  •  

 

Lider AgroUnii Michał Kołodziejczak mówił po zdarzeniu, że rolnicy chcieli zapytać Mateusza Morawieckiego o losy polskiego rolnictwa.

- Chcieliśmy tylko zadać jedno pytanie: Panie premierze, co z rolnictwem - mówił po akcji Michał Kołodziejczak, lider AgroUnii.- Niestety premier nie chciał z nami rozmawiać. Ale my będziemy za nim jeździć, będziemy go nękać - zapowiedział Kołodziejczak w rozmowie z "GW".

Autor: 
zzz
Źródło: 

plportal.pl

video: 
Polub Plportal.pl:

Reklama