Poznańska pierogarnia otwiera się. Tych klientów nie obsłużą? Przekreślone plakaty polityków PIS

Reklama

ndz., 01/31/2021 - 17:33 -- zzz

Pierożek i Kompocik to kolejna restauracja, która będzie zapraszać klientów. W niedzielę po południu dokonano oficjalnego otwarcia wbrew rządowym obostrzeniom. W ten sposób przedstawiciele restauracji oraz Poznańskiej Izby Gastronomii zainaugurowali akcję #PoznańskieVeto.

- Po długim okresie oczekiwania mamy już dość czekania na jakąkolwiek pomoc, bo nadal jej nie otrzymaliśmy. Nasze dochody, ze sprzedaży na wynos, wynoszą 10 procent tego, co było wcześniej. Nasza restauracja i miejsca pracy umierają. Dlatego postanowiliśmy, że się otwieramy. Zapraszamy każdego, mamy dosyć powolnej śmierci tego, w co wkładamy nasze serca - mówi Natan Idczak z restauracji Pierożek i Kompocik.

Przypomnijmy, że zgodnie z rządowymi obostrzeniami kluby, restauracje, bary czy kawiarnie powinny pozostać zamknięte. Jednak część z nich decyduje się na obejście przepisów i otwarcie na klientów m.in. oferując miejsce do pracy. I tak otwarte zostały już lokale takie jak SteakHouse Evil, Szczaw i Mirabelki, Cucina, Whisky Bar 88 czy Cappuccina Cukiernia & Lodziarnia. Z kolei w sobotę wieczorem pierwszą imprezę zorganizował klub X-Demon.

W niedzielę tym śladem poszła restauracja Pierożek i Kompocik, która otworzyła się dla klientów. Jednocześnie pod restauracją odbyła się konferencja prasowa Poznańskiej Izby Gastronomii inaugurująca akcję #PoznańskieVeto.

- Tu już nie chodzi tylko o przedsiębiorców i gospodarkę, lecz o praworządność. Miarka się przebrała - mówił Piotr Częstochowski, prezes Poznańskiej Izby Gastronomii.

Przypomnijmy:

Dane z Ministerstwa Zdrowia ujawniają, że mamy do czynienia z fałszywą pandemią, a polski rząd dopuścił się zbrodni przeciwko narodowi polskiemu, blokując dostęp do służby zdrowia, ponieważ leczenie rzekomego wirusa Covid-19 ma priorytet. W rezultacie na Covid-19 w 2020 roku zmarło 5349 osób, a z powodu zaniechania leczenia innych chorób zmarło zmarło kilkadziesiąt tysięcy. Służba zdrowia przestała funkcjonować, a powszechną praktyką są absurdalne "teleporady".

Z danych statystycznych wynika, że więcej Polaków zginęło z własnej ręki niż wskutek zakażenia na Covid-19. Z danych Eurostatu i Policji wynika, że w liczbie samobójstw na 100 000 mieszkańców Polska znalazła się powyżej średniej dla Unii Europejskiej. Każdego roku w Polsce odbiera sobie życie około 5 tys osób, a w wyniku wypadków drogowych ginie rocznie prawie 3 tys. osób.

Matematyka nie kłamie. Kłamie rząd, który świadomie doprowadził do śmierci kilkudziesięciu tysięcy Polaków pod pozorem fałszywej pandemii, za co miejmy nadzieję stanie przed międzynarodowym trybunałem za zbrodnie przeciwko ludzkości. Rząd PIS doprowadził również do katastrofy gospodarczej i dopuszcza się również fałszowania danych gospodarczych i masowego dodruku pustych pieniędzy.

Autor: 
zzz
Źródło: 

plportal.pl

Polub Plportal.pl:

Reklama