Oburzeni Poznaniacy liczą ile będzie kosztowała ochrona policyjna skweru Marii i Lecha Kaczyńskich

Reklama

sob., 10/23/2021 - 22:26 -- zzz

Poznaniacy słynący z tolerancji i gospodarności zastanawiają się ile będzie kosztować decyzja Prezydenta Miasta Jacka Jaśkowiaka i Rady Miasta Poznania w zakresie całodobowej ochrony tabliczki z napisem skwer Marii i Lecha Kaczyńskich.

Poznaniacy wolą stawiać pomniki przedsiębiorcom jak Hipolit Cegielski twórcy potęgi gospodarczej Wielkopolski w zaborze pruskim, czy Powstańcom Wielkopolskim. Dlatego znakomita część libertyńskiej części Poznaniaków, nie może zrozumieć decyzji Rady Miasta Poznania. Tak gruby żart z naszych podatków? Skandal!

Plik:Pomnik Cegielskiego RB2.jpg – Wikipedia, wolna encyklopedia

Pomnik Hipolit Cegielski

Trudno zrozumieć, dlaczego policja ochrania dom biednego szarego posła na warszawskim Żoliborzu. Ochrona miesięcznic smoleńskich i warty pod pomnikiem Lecha Kaczyńskiego pochłonęły już miliony. Czy to samo czeka Poznań?

 

Kontrowersyjna tabliczka z napisem skwer Marii i Lecha Kaczyńskich. Za całodobową ochronę policyjną zapłacą Poznaniacy

W czwartek odbyło się oficjalne otwarcie skweru Marii i Lecha Kaczyńskich w Poznaniu. Już od poprzedniego wieczora pod tabliczką z nazwą miejsca stoi policja. - I tak się gospodaruje naszymi podatkami - pisze jeden z mieszkańców. Mimo patrolu w okolicy skweru ktoś zdążył już wysprejować... osiem gwiazdek.

Patrole pod tabliczką

Na skwerze, znajdującym się tuż przy pomniku Armii Poznań na Wzgórzu Świętego Wojciecha, stanęły już tabliczki z jego nazwą. Pod jedną z nich od dwóch dni i nocy stoi radiowóz - informuje mieszkaniec Poznania i czytelnik portalu epoznan.pl.

Od wczoraj wieczorem przy pomniku Armii Poznań stoi radiowóz. Jak się okazuje, policjanci pilnują znaku z tabliczką Skwer Marii i Lecha Kaczyńskich! - napisał w czwartek w liście do redakcji.

I tak gospodaruje naszymi podatkami nasz rząd! Gdy faktycznie ktoś wzywa policję, to trzeba czekać. Teraz już wiem dlaczego - dodał czytelnik.

Przypomnijmy, że decyzję o nadaniu imienia prezydenckiej pary skwerowi podjęli miejscy radni na początku czerwca. Staromiejscy radni złożyli w tej sprawie skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. Uważają, że mieszkańców dzielnicy nikt nie zapytał o zdanie.

Autor: 
zzz
Źródło: 

plportal.pl

Więcej zdjęć: 
Polub Plportal.pl:

Reklama