„Niebać PIS” – banery wymierzone w partię rządzącą

Reklama

sob., 03/13/2021 - 12:33 -- MagdalenaL

Fot. Marcin Sobota (Facebook)

Ci, którzy przejeżdżają przez drogę wojewódzką w Adamowie (woj. warmińsko–mazurskie), mogą natknąć się na niecodzienny widok. Na trasie Iława-Susz postawiono bowiem dwie ciężarówki, które oklejone są dowcipnymi hasłami. Jeden z banerów uderza w pandemię koronawirusa, drugi – w Prawo i Sprawiedliwość.

Jak donosi portal Info Iława, wymierzone przeciwko rządowi banery zostały rozwieszone na dwóch ciężarówkach, zaparkowanych tuż obok drogi z Iławy do Suszu. Inicjatywa miała być zainspirowana „Hot 16 Challenge”. Kabaret Skeczów Męczących podjął wyzwanie i wymyślił hasła, które jeden z przedsiębiorców postanowił rozwiesić na ciężarówkach w Adamowie. Banery głoszą: „niebać PiS” i „niebać COVID”.

„Niebać Covid. Jak najmocniej nie bać go! Niebać Covid. Niech odejdzie szybko stąd!” – brzmi treść piosenki, którą Kabaret Skeczów Męczących zaśpiewał w ramach „Hot 16 Challenge”.

„Niebać” to oczywiście gra słów. Można przyjąć znaczenie dosłowne tj. „nie bać”, ale również skojarzyć to z wulgarnym sformułowaniem, którym przeciwnicy PiS wyrażają dezaprobatę wobec rządu Mateusza Morawieckiego.

Jacek Szmigiel, miejscowy przedsiębiorca, wyznał, że rozwieszone na ciężarówkach hasła wzbudzają spore zainteresowanie wśród przejeżdżających w pobliżu osób. Dochodzi także do przypadków, że o wywieszone hasła pytają przejezdni zza granicy. Większość Polaków podchodzi do banerów z humorem, choć podobno zdarzają się też mniej entuzjastyczne reakcje.

„Rzeczywiście, bywa, że kierowcy zatrzymują się, aby zrobić zdjęcia, zdarza się, że później są one publikowane w sieci. Są też telefony w tej sprawie, nawet z zagranicy, Niemiec czy Szwecji. (...) Głównie trafiają do mnie przychylne komentarze, chociaż zdarzyło się też kilka krytycznych” – mówił Jacek Szmigiel (Info Iława).

Autor: 
Mateusz Rymiszewski
Źródło: 

o2.pl, facebook.com/marcin.sobota.948

Polub Plportal.pl:

Reklama