POZYTYWNY FINAŁ SPRAWY PRÓBY LIKWIDACJI PRZEZ LOBBYSTÓW STRZELNICY W KORNE

Reklama

pon., 10/08/2018 - 12:11 -- zzz

Dzięki niezależnym mediom pozytywnie zakończyła się próba zamknięcia strzelnicy przez grupę lobbystów powiązaną samorządowcami. W dniu 7 maja 2018 roku Aleksandra Przybylska i Wojciech Felskowski złożyli wniosek do Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Gdańsku, w którym domagali się uchylenia decyzji akceptujących regulaminy dwóch strzelnic w Kornem. W przedmiotowym wniosku zawarto również szereg pomówień i konfabulacji, których wiarygodność została podważona w toku postępowania (między innymi poprzez przedstawienie przez Stronę wyników postępowania Inspektora Nadzoru Budowlanego oraz Policji).

 

 

W dniu 13 lipca 2018 roku, SKO w Gdańsku wydało postanowienie o wstrzymaniu wykonalności decyzji o akceptacji regulaminu strzelnicy. Uzasadniając postanowienie Organ wskazał, że decyzja narusza przepisy art. 123 ustawy z dnia 9 czerwca 2011r. Prawo geologiczne i górnicze z uwagi na zlokalizowanie strzelnicy na części działki stanowiącej teren poeksploatacyjny po zakładzie górniczym. Ponadto Organ wskazuje na brak decyzji o dopuszczeniu strzelnicy do użytkowania, a także na brak decyzji dotyczącej poziomu hałasu.

Należy zauważyć, że decyzja o akceptacji regulaminu strzelnicy wydawana przez właściwego Wójta, nie obejmuje swoim zakresem badania zgodności regulaminu z prawem Geologicznym i górniczym, rozporządzeniem w sprawie wymagań w zakresie ochrony środowiska dotyczących budowy i użytkowania strzelnic z dnia 4 kwietnia 2000 r., ani z Miejscowym Planem zagospodarowania Przestrzennego. Postępowanie mające na celu wydanie tej decyzji ma na celu sprawdzenie zgodności przedmiotowego regulaminu z Rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 15 marca  2000 r. w sprawie wzorcowego regulaminu strzelnic.

Rzadko spotykany poziom złej woli prezentowany przez SKO oraz zaangażowanie lokalnych polityków wskazują, że jest to sprawa stricte polityczna.

Nie udało się zamknąć strzelnicy, nie udało się zarobić na działkach, nie udało się wykorzystać strzelnicy w nadchodzących wyborach, nie zyskała Przybylska i jej klika, nie spełnił się sen hoplofobów. Strzelamy dalej!

5ggai9fWhsJJQPyxrS0RUfAWR1AmoL9Y11G8py4.jpg

 

 

Dodatkowo pojawiło się w ostatnim czasie kilka artykułu w gazetach, jako pierwszy przedruk z Gryfa Kościerskiego (5.10.2018) 

5ggai9fWhsJJQPyxrS0RUfAWR1AmoL9Y01G8puN.jpg

 

Gryf Kościerski (31.08.2018)

5ggai9fWhsJJQPyxrS0RUfAWR1AmoL9Y21G8pIz.jpg

 

Dziennik Bałtycki (27.08.2018) o sprawie:

5ggai9fWhsJJQPyxrS0RUfAWR1AmoL9Y31G8pJS.jpg

​​​

 

 

Przypomnijmy całą historię:

 

Kilka osób związanych z niszową gazetą "Życie Kaszub" mających prywatny interes wstrzymuje działalność strzelnicy. Do czasu odwołania się od decyzji nie można korzystać ze strzelnicy.  Samorządowe Kolegium Odwoławcze w Gdańsku wydaje decyzję motywując się przepisami nieodnoszącymi się do strzelnic otwartych, a tylko do zamkniętych i niemającymi nic wspólnego z strzelnicą w Kornym działającą od wielu lat legalnie i zgodnie z prawem. Przyczyna niezmienna od lat - kupuje się tanie działki rekreacyjne, a potem narzeka na sąsiedztwo. 
 

 

Strzelnica powstałą w sposób całkowicie zgodny z prawem oraz posiada niezbędne zezwolenia co potwierdził Wójt akceptując regulamin strzelnicy.

Dla kilku osób, które mają w tym prywatny interes i nie mogły się z tym pogodzić uznały, że jak "nie kijem to młotkiem" - wobec czego odnoszą się do przepisów niedotyczących strzelnic odkrytych i takich, które zostały uchwalone po powstaniu już naszej strzelnicy.
666d703846424a68597a673d_UtIMEnYSibzdIzhpdozqYpXkfwFyEYb9.jpg

Na tej strzelnicy budowały się zarówno struktury:

Wojska Obrony Terytorialnej
Akademia Marynarki Wojennej w Gdyni 
Akademia Marynarki Wojennej
Pomorskiej OT
ObronaNarodowa.pl 
Jednostka strzelecka 4018
Pomorska Obrona Narodowa
Fundacja Obrona Terytorialna
Obrona Terytorialna
Fundacja Niezłomni - Tobie Ojczyzno, 
Szkoły
Organizacje Harcerskie oraz wiele innych organizacji i klubów strzeleckich.
 

Do tej pory nieodpłatnie trenowali tutaj również Policjanci i Wojskowi min. specjalsi z JW 4026 "Formoza".

666d703846424a68597a673d_pi6ax5GMnpATYdvM1ganrgCbJ1LrYL77.jpg

666d703846424a68597a673d_lvVRAzeHrAX7P9vLHKnqcpKFNqXTqjMV.jpg

 

 

Decyzja o wstrzymaniu działalności. 

666d703846424a68597a673d_VB6GL5RKrgeENQIvcpe7O05rcd4aUg8F.jpg

666d703846424a68597a673d_Ec2vXBVSt6huPOFEH7DlOxht1l42mYEL.jpg


 

 

Jeżeli Elżbietę Bieńkowską z PO można postawić na pierwszym miejscu, jeżeli chodzi o szkody wyrządzone środowisku strzeleckiemu w Europie, to pożyteczna idiotka, Aleksandra Przybylska, działająca z ramienia sfrustrowanych mieszkańców - bez wątpienia zajmuje drugie miejsce za destrukcyjne dokonania lokalne na szkodę obronności Polski.

666d703846424a68597a673d_ld1O6UvVtuQpntD8s7ycykBeEUCeN039.jpg

 

RZECZPOSPOLITA ROZBROJONA

Od czasu, kiedy zaborcy zabrali Polakom prwo do posiadania broni, to żaden rząd go nie przywrócił. Polska jest jednym z najbardziej - jak lubią to opisywać amatorzy strzelania - "rozbrojonych" krajów w Europie. Gorzej jest tylko na Litwie i w Rumunii.

Liczby? Na 100 mieszkańców przypada dziś w Polsce zaledwie 1 sztuka broni. W Niemczech na 100 mieszkańców będzie ich 30, podobnie we Francji, Szwecji i Norwegii. Daleko nam do będących w czołówce Finów i Szwajcarów (40), ale niewiele bliżej też do Czechów (16). Nie mówiąc już o Stanach, gdzie na 100 mieszkańców przypada blisko 90 sztuk broni.

Co z liczbą pozwoleń? Tych też nie ma zbyt wiele. Jak wyliczył mecenas Andrzej Turczyn, który od lat zajmuje się popularyzacją broni palnej, w 2016 r. polska policja wydała ich około 14 tys. Łącznie z licencjami na broń sportową i myśliwska jest ich więc w Polsce około 200 tys. Samych sztuk broni - od tej krótkiej po strzelby czy karabiny - niewiele ponad drugie tyle. Sporo? Cztery razy mniejsze Czechy mają jakieś 800 tys. sztuk.

Powód? Zdaniem fanów broni zawiłe i długie procedury i niejasne kryteria stosowane przez policję przy wydawaniu pozwoleń. Chciałoby się strzelać, ale nie ma komu, czym i gdzie. W dodatku grożą za to sankcje.

 

Znalezione obrazy dla zapytania dostęp do broni w polsce

 

 

ZAWIESZENIE BRONI

Jakim cudem to możliwe w kraju o takiej historii jak Polska? Cóż, posiadanie broni na własny użytek tępili już nad Wisłą zaborcy. Jak pisał kiedyś w "Uważam Rze" Paweł Łepkowski, we wszystkich zaborach przywilej posiadania broni myśliwskiej miały tylko i wyłącznie bractwa łowieckie. Nikt więcej.

Stan ten utrzymał się po 1918 r. Za nielegalne posiadanie broni palnej, amunicji lub materiałów wojskowych groził rok więzienia i grzywna 5 tys. marek. Rozwiązania wprowadzone przez nowe polskie władze (z wyłączeniem tych, którzy byli tej władzy najbliżsi, tak jak legioniści, będący znanymi kolekcjonerami broni) były jednak częścią szerszego europejskiego trendu. Na Starym Kontynencie - w dużej mierze za sprawą państw totalitarnych, takich jak III Rzesza, Włochy Mussoliniego czy bolszewicka Rosja - sukcesywnie ograniczano dostęp obywateli broni. W myśl zasady, że państwo to instytucja mająca monopol na przemoc. Zamiast ułatwiać mieszkańcom dostęp do broni, rozbudowywano aparat policji.

Kiedy minęła wojenna zawierucha, komuniści z radością powitali ten stan rzeczy. Latem 1946 r. weszły w życie przepisy tzw. małego kodeksu karnego, które za posiadanie broni palnej przewidywały nawet dożywocie lub karę śmierci - władza bała się reakcji. Jeszcze w latach 80. komunistyczni dygnitarze opowiadali Teresie Torańskiej, że choć państwo posiadaczy broni tępiło, sami mieli w swych domach małe arsenały. Panicznie bali się "kontrrewolucji" i w razie potrzeby chcieli mieć się czym bronić.

PRZEPISY I SANKCJE

Co trzeba dziś zrobić, aby wystarać się o pozwolenie na broń? To wcale nie takie trudne. Jak tłumaczył kiedyś Tomasz Awłasewicz, specjalista od broni palnej i strzelectwa, ścieżka jest następująca.

Najpierw badania psychologiczne, potem wyprawa na komendę i złożenie podania. Powody jakie wskazujemy? Tych może być kilka. Pierwszy - wybierany najrzadziej i najbardziej uznaniowo traktowany przez policję - poczucie zagrożenia. Drugi - myślistwo. Trzeci - sport (do obu trzeba dołączyć zaświadczenie, które potwierdzi, że faktycznie się działa w kole łowieckim lub klubie strzeleckim). Jest też jeszcze możliwość posiadania broni odziedziczonej (np. po dziadku żołnierzu) albo potrzebnej do rekonstrukcji historycznej. Każde pozwolenie wydawane jest na konkretny rodzaj i liczbę sztuk broni, a za posiadanie broni bez pozwolenia można trafić do więzienia nawet na osiem lat.

 

 

 

Autor: 
Z.B.
Źródło: 

wykop/plportal.pl

video: 

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.

Reklama