Filharmonia Opolska zaprasza na koncert pt. „Koniugacja miłości” w wykonaniu zespołu Joanny Bejm

Reklama

czw., 11/15/2018 - 22:23 -- Anonim (niezweryfikowany)

Dnia 11 października 1967 r. zmarła Halina Poświatowska. Z okazji 50 rocznicy śmierci polskiej poetki, Filharmonia Opolska zaprasza na koncert pt. „Koniugacja miłości” w wykonaniu zespołu Joanny Bejm Quintet wiersze Haliny Poświatowskiej, który odbędzie 8.12.2018 o godz. 19.

 

 

Joanna Bejm jest wokalistka, animatorką kultury ora kompozytorką. W młodości spędziła w Opolskim Studiu Piosenki, doskonaląc swój głos pod kierunkiem Jacka Mełnickiego i Beaty Pałki. Jest laureatką wielu festiwali i konkursów piosenki, m.in. programu telewizyjnego „Szansa na sukces” oraz konkursu „Debiuty” na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu (1999 r.). Koncertuje z zespołami jazzowymi oraz w projektach związanych z piosenką poetycką. W chwili obecnej jest w trakcie nagrywania swojej płyty.

W programie wiersze Haliny Poświatowskiej „ubrane” w autorskie kompozycje zespołu, oscylujące wokół akustycznego popu, folku, jazzu i bossa novy.

Projekt wyłamuje się spod pojęcia typowej „poezji śpiewanej”. Joanna zaprosiła do niego instrumentalistów wybitnych, którzy mają swoje jazzowe korzenie. Dzięki nim muzyka ma dużą siłę oddziaływania. Umiejętnie przeplata się ze słowem, podkreślając jego piękno, jednocześnie nie pozostając w cieniu.

Oprócz śpiewaczki Joanny Bejm wystąpią: Sebastian Iwanowic-gitara, Marcin Skaba-skrzypce, Wojciech Pulcyn-kontrabas oraz Gniewomir Tomczyk-instrumenty perkusyjne.

Bilety: 25 zł (kasa Filharmonii od strony ul. Krakowskiej), Miejsce: Scena Klubowa

Autor: 
Piotr Franiczek
Polub Plportal.pl:

Reklama