HANNA GRONKIEWICZ-WALTZ - SYMPATYCZKA ANTIFY ROZWIĄZAŁA MARSZ POWSTANIA WARSZAWASKIEGO

Reklama

śr., 08/01/2018 - 21:02 -- zzz

Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz - sympatyczka skrajnej Antify rozwiązała marszu środowisk patriotycznych - poinformował Mariusz Mrozek z Komendy Stołecznej Policji. 

Po dostarczeniu decyzji z urzędu miasta kordon policji na pl. de Gaulle'a nie pozwolił przejść manifestantom w kierunku Nowego Światu. Policja nie znała jeszcze powodów decyzji prezydent Warszawy.

Uczestnicy marszu trzymali biało-czerwone flagi. Słychać było okrzyki: "Cześć i chwała bohaterom", "Każdy pocisk - jeden Niemiec" i "Raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę".

Marsz środowisk narodowych został rozwiązany w związku z rzekomym naruszeniem przepisów karnych

- poinformował PAP rzecznik urzędu miasta Bartosz Milczarczyk. Zdaniem stołecznych urzędników, uczestnicy mieli flagi i koszulki z symboliką nawiązującą do organizacji propagujących ustrój totalitarny. Jednak żaden z urzędników powiązanych z HGW nie potrafił określić, co było na koszulkach i flagach.

Marsz miał uczcić rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Rozpoczął się od ronda Dmowskiego. Jego uczestnicy mieli przejść Alejami Jerozolimskimi, Nowym Światem i Krakowskim Przedmieściem na pl. Zamkowy. Przy rondzie de Gaulle'a kordon policji zablokował przemarsz.

 

 

Autor: 
Z.B.
Źródło: 

plportal.pl

video: 
Polub Plportal.pl:

Reklama