Ponad 2 tys. sztuk podrobionej odzieży z Chin

Reklama

wt., 12/01/2020 - 11:05 -- MagdalenaL

Podrobioną odzież wykryła lubelska Krajowa Administracja Skarbowa. Blisko 2,3 tys. szt. podróbek znajdowało się wśród 23 ton odzieży. Towar z Chin miał trafić na Ukrainę.

Funkcjonariusze KAS z Chełma skontrolowali magazyn czasowego składowania towarówSprawdzili partię odzieży z Chin, która miała trafić na Ukrainę. Z 23 ton odzieży funkcjonariusze wyodrębnili blisko 2,3 tys. szt. ubrań, na których bezprawnie były umieszczone znaki towarowe znanych firm.

Podejrzenia funkcjonariuszy zwróciła bardzo niska cena niektórych elementów odzieży, jakość wykonania oraz opakowania. Ubrania sygnowane znanymi markami wg faktur kosztowały ok. 2 zł za szt. Odzież nie posiadała oryginalnych etykiet, miała niestaranne przeszycia, nierówne szwy i niekształtne litery. Zamiast w eleganckich opakowań znajdowała się w zbiorczych workach.

O zdarzeniu poinformowana została kancelaria reprezentującą właściciela praw do znaków towarowych, która potwierdziła, że towar jest podrabiany.

Za wprowadzenie do obrotu towarów naruszających prawa własności przemysłowej sprawcy grozi kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do 2 lat.

 

Autor: 
Karolina Przewoźniak
Polub Plportal.pl:

Reklama