Panattoni Europe wybuduje ogromną fabrykę dla BSH

Reklama

wt., 10/16/2018 - 07:30 -- zzz

W sąsiedztwie Central European Logistics Hub w Łodzi, powstanie fabryka zmywarek BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego. Będzie to największy zakład produkcyjny, z budową którego dotychczas mierzyła się spółka Panattoni Europe.

 

 

Fabryka zmywarek będzie miała powierzchnię blisko 58 500 mkw., w tym halę produkcyjną o metrażu 47 400 mkw. i powierzchnią biurowo-socjalną liczącą 9500 mkw.

W obiekcie stworzone zostanie centrum testów i rozwoju zmywarek. Sama inwestycja dostosowana będzie do potrzeb Przemysłu 4.0., polegającego na integracji zasobów ludzkich oraz sterowanych cyfrowo maszyn z Internetem i technologiami informacyjnymi, a także wyposażona w inteligentny system zarządzania budynkiem (BMS).  Ponadto, zastosowane będą rozwiązania optymalizujące zużycie energii i zasobów.

 

 

 

Oficjalne wmurowanie kamienia węgielnego odbyło się 15 października br., a w uroczystości wzięli udział przedstawiciele BSH i Panattoni, jak również miejscowe władze m.in. Hanna Zdanowska – Prezydent Miasta Łodzi oraz Joanna Skrzydlewska – Wicemarszałek Województwa Łódzkiego.

Zakład produkcyjny zrealizowany zostanie w formule build-to-own (BTO), czyli na własność inwestora, tuż obok wielkopowierzchniowego centrum logistycznego BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego, powstałego w ramach największego w Polsce kompleksu dystrybucyjnego Central European Logistics Hub Panattoni Europe.

Miejsce jego lokalizacji nie jest przypadkowe. Fabryka na co dzień będzie współpracować z centrum logistycznym, które posiada wewnętrzną stację kolejową. Z tego powodu pomiędzy budynkami powstaną zadaszone i obudowane łączniki o długości 58 m każdy, co pozwoli na płynny przepływ materiałów między fabryką a centrum logistycznym, a także usprawni logistykę gotowych produktów z fabryki do miejsc docelowych.

Zakończenie budowy i oddanie centrum do użytkowania planowane jest na początek 2019 r., zaś produkcja urządzeń wystartuje w połowie tego samego roku.

Najnowsza inwestycja dla BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego to już nasz trzeci wspólny projekt. Rozpoczynaliśmy od powierzchni magazynowej poprzez wielkopowierzchniowe centrum logistyczne z własną stacją kolejową wewnątrz budynku o długości 590 m, a tym razem pracujemy nad obiektem produkcyjnym dedykowanym Przemysłowi 4.0. Realizacja ta jest dla nas wyzwaniem nie tylko pod względem technologicznym, ale i wielkości – fabryka zmywarek BSH jest największą realizacją Panattoni Europe o charakterze produkcyjnym - powiedział Marek Dobrzycki, Dyrektor Zarządzający Panattoni Europe

 

 

Nowa fabryka produkować będzie między innymi zmywarki wyposażone w system Home Connect, autorskie rozwiązanie BSH bazujące na Internecie Rzeczy. Dzięki tej platformie użytkownicy mogą zdalnie zarządzać AGD oraz otrzymują poszerzone spektrum funkcji. Nowością dla fabryki będą zmywarki o szerokości czterdziestu pięciu centymetrów. Ta platforma urządzeń będzie produkowana w Polsce po raz pierwszy - powiedział Konrad Pokutycki, Prezes Zarządu BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego

Autor: 
zzz
Źródło: 

projektinwestor

Polub Plportal.pl:

Reklama