Reżyser serialu ,, Ślepnąc Od Świateł ’’ debiutuje na deskach Teatru Wrocławskiego.

Reklama

sob., 09/07/2019 - 13:00 -- koscielniakk

,,Miłość, która sprawia, że czujesz więcej niż jesteś w stanie znieść. Motyle w brzuchu i wiadro kwasu prosto w serce. Czujesz to?…

To zapowiedź debiutu Krzysztofa Skoniecznego , który szerszej publiczności znany jest z reżyserii genialnego serialu

,,Ślepnąc od świateł „ pisarza Jakuba Żulczyka, a który wyprodukowała i wyemitowała stacja HBO. Serial odniósł na tyle ogromny sukces w Polsce, że amerykańska stacja HBO też postanowiła go kupić i wyemitować w Stanach Zjednoczonych. Po tak ogromnym sukcesie serialu reżyser zdecydował się zadebiutować na deskach Współczesnego Teatru Wrocławskiego spektaklem ,,MAGNOLIA’’. Przedstawienie to oparta na podstawie scenariusza amerykańskiego reżysera,scenarzysty, producenta Paula Thomasa Andersona opowieść o losach bohaterów i skrywanych, niewypowiedzianych jeszcze nigdy przez nich tajemnicach. Twórca spektaklu chce głośno powiedzieć o przysłowiowych ,,żabach’’ , które, każdy z nas w sobie nosi i które, każdy z nas karmi krzywdą robioną innym. To o brudzie, obojętności, hipokryzji jaką w sobie nosimy. To o tym,że pewne osoby przez swoje czyny tracimy na zawsze i nic już nigdy nie wypełni tej pustki, a na ,, Przepraszam’’ jest już za późno,bo to nic nie zmienia … wypalonej kwasem w sercu dziury nic nie zasklepi ...to trwały ubytek tkanki i uczuć to dożywotnia blizna,która zawsze da o sobie znać.

Zdecydowanie to spektakl dla każdego, kto lubi ,,Zrobić sobie krzywdę ‘’ i przypomnieć czego tak naprawdę w życiu pragniemy,a co skrywamy za drogimi autami… ogromnymi willami ...kobietami niczym z wybiegu ,, Victoria Secret ‘’ co uznajemy za studnię sztucznego szczęścia będąc przekonani, że właśnie to jest sensem życia i właśnie to daje szczęście, a w rzeczywistości tylko na chwilę pozwala zapomnieć o pragnieniu jedynym jakiego potrzebujemy...jedynym za którym tęsknimy... które pali nas od środka bez przerwy nawet wtedy, gdy siedzimy w najnowszych mercedesach z czołówką top modelek na kolanach i plikiem pieniędzy w prawej i lewej kieszeni spodni. To o palącej potrzebie miłości i wybaczeniu sobie z nadzieją, że gdy przyjdzie dzień sądu ostatecznego ,a zegar zacznie wybijać ostatnie godziny, wybaczenie to jedyna droga, która zagwarantuje nam spokój. Nie ma jednak nic bardziej mylnego...głód miłości i przebaczenia jest zawsze ten sam...Jest nieosiągalny.

Całe przedstawienie to nic innego jak mroczna baśń dla dorosłych.

Dodatkowo wizja reżysera robi wrażenie. Gra światłem i muzyką zaskakuje bez przerwy i przez całe 210 minut nie pozwala się nudzić nawet przez krótką chwilę. Prapremiera spektaklu miała miejsce 25 maja 2019 roku na dużej scenie Wrocławskiego Teatru Współczesnego. Każdy kogo artykuł przekonał do wizyty we Teatrze ma szansę zobaczyć jeszcze spektakl w nadchodzących terminach:

 

26 października 2019 roku (sobota), godz. 18:30

27 października 2019 roku (niedziela), godz. 18:30

29 października 2019 roku (wtorek), godz. 18:30

30 października 2019 roku (środa), godz. 18:30

31 października 2019 roku (czwartek), godz. 18:30

Autor: 
Natalia Anna Woźniak
video: 
Polub Plportal.pl:

Reklama