"Uwaga! Ksiądz!" Niepokojące znaki pojawiły się w Toruniu

Reklama

sob., 02/23/2019 - 18:57 -- Anonim (niezweryfikowany)

Przy kościele pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego i św. Faustyny na toruńskich Koniuchach w nocy z 20 na 21 lutego pojawiły się znaki ostrzegawcze. Mają związek z oskarżeniami wobec wikarego, który jest podejrzany o molestowanie nieletnich.

 

O sytuacji poinformowano na facebookowej stronie Toruński Strajk Kobiet, publikując zdjęcia znaków z napisem "Uwaga! Ksiądz!" i wymowną grafiką. Pod fotografiami widnieje podpis: "Wieczorny powrót z Koniuch, a przy kościele w którym dochodziło do molestowania takie znaki!"

Toruńska parafia znalazła się na interaktywnej mapie kościelnej pedofilii w Polsce, przygotowanej przez fundację "Nie Lękajcie się". "Wikary parafii pw. Miłosierdzia Bożego i Świętej Faustyny, katecheta oskarżony o molestowanie gimnazjalistek" - taki wpis widnieje na mapie przy wspomnianej toruńskiej parafii.

Nie wiadomo, kto stoi za rozstawieniem znaków przy parafii pw. Miłosierdzia Bożego i Świętej Faustyny. Wiadomo jednak, że zarzuty względem wikariusza nie zostały udowodnione i nie wszczęto postępowania prawnego.

Autor: 
-------------
Źródło: 

wp.pl

Polub Plportal.pl:

Reklama