PIS, ABY WYGRAĆ WYBORY CHCE DOPROWADZIĆ DO ROZBICIA DZIELNICOWEGO POLSKI

Reklama

pt., 08/21/2020 - 07:26 -- zzz

- Nie porzucamy tematu podziału Mazowsza, czekamy na ostateczną decyzję polityczną w tej sprawie. Prawdopodobnie zapadnie ona w pierwszych dniach września - zapowiedział w rozmowie z Polską Agencją Prasową polityk z kierownictwa Prawa i Sprawiedliwości.

Temat wyodrębnienia Warszawy i jej przyległości z województwa mazowieckiego pojawił się pod koniec lipca po doniesieniach medialnych w tej sprawie.

- Temat podziału Mazowsza jest cały czas aktualny. Nie zarzuciliśmy tego pomysłu. Czekamy na ostateczną decyzję polityczną w tej sprawie. Prawdopodobnie zapadnie ona w pierwszych dniach września - oświadczył jeden ze współpracowników prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.

W PiS nie wszyscy "za"

Politycy PiS po doniesieniach medialnych dotyczących planowanego podziału Mazowsza przyznawali, że trwają prace nad projektem, natomiast nie wiadomo, kiedy miałby być on dostępny publicznie i kiedy zostanie wniesiony do Sejmu.

- Ostateczne decyzje będzie musiało podjąć kierownictwo polityczne naszej formacji - mówił pod koniec lipca szef KPRM Michał Dworczyk.

Natomiast szef klubu PiS Ryszard Terlecki przyznał wtedy, że "toczy się na ten temat dyskusja, także wewnątrz naszego środowiska". - Jedni są za tym, żeby to zrobić. Jeżeli to zrobić, to trzeba by to zrobić pilnie. Inni za tym, żeby to odłożyć  - mówił Terlecki, pytany, czy dojdzie do podziału Mazowsza.

Głos marszałka województwa

Marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik (PSL), oceniając pod koniec lipca pomysł podziału Mazowsza, stwierdził, że jest on nieracjonalny i szkodliwy. Jego zdaniem jest to manipulowanie granicami regionów z powodów politycznych.

Struzik zapowiedział, że będzie bronić integralności woj. mazowieckiego. Podobne stanowisko zajęli inni politycy PSL, a także Koalicji Obywatelskiej.

Autor: 
zzz
Źródło: 

pap/interia

Polub Plportal.pl:

Reklama