Niemiec zgłosił napad we Wrocławiu. Monitoring zdemaskował kłamcę. Grozi mu 3 lata więzienia

Reklama

pt., 09/08/2017 - 22:10 -- zzz

42-letni obywatel Niemiec powiedział wrocławskim policjantom, że napadnięto go w Parku Staromiejskim. Sprawcy mieli mieć przy sobie nóż i zabrali mu rzeczy warte 10 tysięcy złotych. Okazało się, że mężczyzna wszystko to wymyślił.

 

Mężczyzna zgłosił się do komisariatu policji na Starym Mieście.

- Z relacji zgłaszającego wynikało, że rano, gdy przebywał w Parku Staromiejskim we Wrocławiu podeszło do niego dwóch nieznanych mężczyzn. Jak twierdził zgłaszający, jeden z nich trzymał w ręku nóż. Natomiast drugi ze sprawców ściągnął z jego ramion plecak z zawartością sprzętu elektronicznego o wartości około 10 tys. złotych. Po czym uciekli - opowiada Paweł Petrykowski z wrocławskiej policji.

Monitoring prawdę Ci powie

Policjanci sprawdzili to zgłoszenie, obejrzeli nagrania z monitoringu i ustalili, że nic takiego nie miało miejsca. Znalazły się też przedmioty, które rzekomo miały zostać skradzione.

- Wobec, jak się okazało, złożenia zawiadomienia o niepopełnionym przestępstwie, co jest przestępstwem i składanie fałszywych zeznań, 42 - latek został zatrzymany. Będzie on teraz odpowiadał za swój czyn przed sądem - dodaje Paweł Petrykowski.

Niemiec może usłyszeć wyrok nawet trzech lat więzienia.

 

Autor: 
Joanna Strutyńska
Źródło: 

eska

Polub Plportal.pl:

Reklama