Nowatorskie toalety we wrocławskich parkach. Po 20 minutach włączy się w nich alarm

Reklama

wt., 10/30/2018 - 07:39 -- zzz

Pierwsza z toalet stanęła w Parku Wschodnim, na jej oficjalne otwarcie poczekamy jeszcze kilka tygodni. To inwestycja Zarządu Zieleni Miejskiej. Kolejne toalety powstaną w ramach WBO.

Na co dzień ich nie doceniamy, ale ich brak potrafi skutecznie utrudnić życie, szczególnie podczas spotkań w plenerze. Mowa o toaletach, w tym wypadku publicznych. Temat niby błahy, ale mieszkańców Wrocławia trapi. Dzięki ich głosom nowe przybytki tego typu w ramach projektów WBO staną przy Górce Skarbowców, w Parku Klecińskim i na Polanie Karłowickiej. W drugim etapie w parkach Zachodnim, Skowronim i Szczytnickim.

 

Toalety w ramach WBO będą w pełni automatyczne, co oznacza, że będą czyścić się sama. Ta w Parku Wschodnim będzie obsługiwana przez zewnętrzną firmę sprzątającą. Wszystkie przystosowane są dla osób z niepełnosprawnościami, mają też miejsce do przewijania dzieci. Po 20 minutach od wejścia automatycznie uruchomi się w nich alarm, a drzwi się otworzą. To stosowane także w innych krajach Unii Europejskiej zabezpieczenie przed osobami, które próbowałyby w takiej toalecie nocować. Toalety będą bezpłatne, czynne od rana do późnego wieczora.

 

 

Autor: 
Kaja Paśko / Radio ESKA
Źródło: 

radioeska

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.

Reklama