Ukoronowanie Miss Świata wśród apeli o pomoc w Ukrainie

Reklama

wt., 03/22/2022 - 23:17 -- MagdalenaL

Karolina Bielawska z Polski została koronowana na 70. Miss Świata w środę, a uczestniczki i organizatorzy wyrazili solidarność z Ukraińcami, składając im hołd przy świecach na scenie podczas transmitowanego w telewizji finału.

Bielawska, która pracuje jako modelka i stara się o tytuł magistra, odebrała tytuł w stolicy Portoryko, San Juan, trzy miesiące po tym, jak konkurs został przełożony z powodu epidemii koronawirusa. Miss USA, Shree Saini, została pierwszą wicemiss, a Olivia Yacé z Wybrzeża Kości Słoniowej zajęła drugie miejsce.

Oprócz występów i sędziowania na żywo, podczas ceremonii nie zabrakło wyrazów wsparcia dla Ukrainy po niesprowokowanej inwazji Rosji na graniczący z Polską kraj. W jednym segmencie Toni-Ann Singh z Jamajki, która zdobyła tytuł Miss World w 2019 roku, zaśpiewała The Prayer Celine Dion i Andrei Bocellego, podczas gdy osoby na scenie i na widowni trzymały w górze świece.

Na ekranie za finalistkami pojawił się napis „modlitwa o pokój”. Oficjalne konto Miss World na Twitterze napisało, że występ był częścią starań konkursu, aby „wesprzeć Ukrainę”. Organizatorzy poinformowali również, że na występ, który był transmitowany w ponad 100 krajach, przygotowano ponad 7000 świec.

W oświadczeniu opublikowanym przed konkursem, dyrektor generalny Miss World Ltd., Julia Morley, powiedziała: „Musimy coś zrobić, choćby wydawało się, że zapalenie jednej świeczki nigdy nie będzie wystarczające, ale jeśli wszyscy razem ją zapalimy, możemy zmienić świat”, jednocześnie zachęcając ludzi na całym świecie do „świecenia swoim światłem dla Ukrainy” i zamieszczenia zdjęć w mediach społecznościowych.

Na początku tego tygodnia organizatorzy konkursu opublikowali wiadomość wideo od Miss Ukrainy 2016, Oleksandry Kucherenko. Na wirtualnym tle nagrań z konfliktu, zaapelowała ona do krajów na całym świecie „o wsparcie nas, o zamknięcie nieba nad Ukrainą i uratowanie świata (przed) katastrofą nuklearną”, dodając: „Nasz pokój jest waszym pokojem”.

Obecna Miss Ukrainy, Oleksandra Jaremczuk, która nie zakwalifikowała się do finału, przebywa teraz w Kijowie, podała organizacja.

Początkowo zaplanowane na grudzień wybory Miss Świata zostały przełożone po tym, jak wiele osób związanych z wydarzeniem – w tym 23 z 97 uczestniczek konkursu – uzyskało pozytywny wynik testu na obecność COVID-19.

Tylko 40 półfinalistek zostało zaproszonych na środowe, przeniesione wydarzenie, które poprowadzili angielski piosenkarz i osobowość telewizyjna Peter Andre oraz meksykański piosenkarz i aktor Fernando Allende.

Do tego czasu odbyły się już konkursy wstępne, w których Yacé została zwyciężczynią konkursu Top Model, reprezentantka Mongolii Burte-Ujin Anu wygrała konkurs Miss World Talent, a Karolina Vidales z Meksyku zdobyła tytuł Miss World Sports.

Autor: 
Oscar Holland / tłum. Kamila Kula
Dział: 
Polub Plportal.pl:

Reklama