Macron porównuje Kaczyńskiego do Putina. Emmanuel M. zaprzecza, że jest geyem

Reklama

pon., 05/01/2017 - 21:32 -- zzz

O codzienne łamanie swobód demokratycznych oskarżył polskie władze faworyt wyborów prezydenckich we Francji centrysta Emmanuel Macron. Postawił on w jednym rządzie Jarosława Kaczyńskiego i Władimira Putina jako polityków, którzy łamią zasady demokracji - informuje RMF FM.

Emmanuel Macron wymienił Jarosława Kaczyńskiego jako jednego z "przyjaciół i sojuszników" szefowej francuskiej skrajnej prawicy Marine Le Pen, wraz z premierem Węgier Viktorem Orbanem i prezydentem Rosji Władimirem Putinem.

 

- Wszyscy znacie przyjaciół i sojuszników pani Le Pen. To reżimy panów Orbana, Kaczyńskiego i Putina. To nie są zwolennicy otwartej i wolnej demokracji. Codziennie łamią wiele swobód demokratycznych, a więc łamią zasady demokracji - oświadczył Macron podczas przemówienia do swoich zwolenników na wiecu w Paryżu.

Wcześniej na tym samym wiecu przedstawił Marine Le Pen jako zagrożenie dla demokracji i pokoju w Europie i na świecie.

Wielu obserwatorów sugeruje, że jeżeli Emmanuel Macron wygra za tydzień pojedynek z Marine Le Pen w drugiej turze wyborów prezydenckich we Francji, nie będzie łatwym rozmówcą dla polskich władz.

Kim jest kandydat na prezydenta Francji?

Emmanuel Macron, niezależny kandydat na prezydenta Francji zaprzecza plotkom na temat swojego rzekomego homoseksualizmu. Zaznacza, że jest ofiarą i przedmiotem szykan. Jak zauważają niektóre media - może to być efekt tego, że jest... „młody i ładny”. O sprawie, powołując się na polityków republikańskich, donoszą rosyjskie media, które kładą nacisk na wsparcie gejowskiego lobby, co jest podejrzane i „dość jednoznaczne”.

Macron podkreśla, że doskonałym dowodem na to, że nie jest homoseksualny jest o 25 lat starsza żona, Brigitte Trogneux, była nauczycielka, z którą wychowują trójkę dzieci z jej pierwszego małżeństwa. "Jeśli wam mówią, że prowadzę podwójne życie z panem Galletem, to dlatego, że uciekł mój hologram" – żartował na spotkaniu z sympatykami. Współpracownicy podkreślają: było to wyraźne zdementowanie plotki, a również odwołanie się do hologramowej prezentacji jego oponenta.

Podobny obraz

O czym zatem mówią plotki? Że był wtedy w związku z dyrektorem francuskiego radia, Mathieu Galletem. Wszystko zaczęło się w 2007 roku, kiedy brał ślub z Brigitte. Media oskarżają go nie tylko o prowadzenie podwójnego życia, „Le Figaro” zaznacza, że prasa brukowa i serwisy plotkarskie są w posiadaniu kompromitujących zdjęć.

Autor: 
Z.B.
Źródło: 

RMF/PL PORTAL PL

Dział: 
Polub Plportal.pl:

Reklama