GLOBALNA AWARIA FACEBOOKA TO OSTRZEŻENIE PRZED ODEJŚCIEM OD GOTÓWKI

Reklama

wt., 10/05/2021 - 06:22 -- zzz

Facebook, Instagram oraz WhatsApp zaczęły działać tuż przed północą polskiego czasu. Użytkownicy z całego świata zgłaszali awarie serwisów w poniedziałek od godz. 18. czasu polskiego. Mike Schroepfer, dyrektor techniczny Facebooka pisał o "problemach z siecią".

 

Trzy serwisy - Facebook, Instagram i WhatsApp przestały działać przed godziną 18 w poniedziałek. Nie odpowiadał także należący do Facebooka komunikator Messenger. Problemy zgłaszali użytkownicy z całego świata, także z Polski. 

"Zdajemy sobie sprawę, że niektórzy mają problemy z dostępem do aplikacji Facebook. Pracujemy nad jak najszybszym przywróceniem normalnego stanu i przepraszamy za wszelkie niedogodności." - przekazał Facebook na Twitterze. Po godz. 22 Mike Schroepfer, że firma ma "problemy z siecią".

Przyczyny awarii

Jak podał "New York Times", dwaj pracownicy zespołu ds. cyberbezpieczeństwa Facebooka ocenili, że awaria nie jest wynikiem cyberataku, ze względu na skalę awarii, która odcięła dostęp do wszystkich aplikacji należących do firmy, m.in. Messengera, Instagrama i Whatsappa.

Według ekspertów cytowanych przez "Washington Post", powodem awarii były prawdopodobnie błędna konfiguracja serwerów spółki, które uniemożliwiają aplikacjom komunikację z resztą internetu.
 

Do awarii doszło w czasie, kiedy przedstawicielka Facebooka Antigone Davis występowała w telewizji CNBC, broniąc firmy przed oskarżeniami byłej pracownicy firmy Frances Haugen - a także wielu kongresmenów - m.in. na temat badań mających ukazywać szkodliwość produktów firmy dla dzieci, a także na promowanie nienawiści przez algorytmy Facebooka.

DLACZEGO   WYELIMINOWANIE   GOTÓWKI  TO   TOTALITARYZM   I   PERMANENTNA   INWIGILACJA ?

Na przykładzie awarii Facebooka, Instagrama i WhatsAppa powinniśmy wykazać daleko idącą ostrożność w stosunku do pieniądza elektronicznego. Coraz częściej mówi się o tym, że gotówka w zasadzie jest nam niepotrzebna, bo niemal wszędzie zapłacimy kartą, a na wyeliminowaniu gotówki, poza obywatelami, zyska także gospodarka. Przedstawiciele banków ii rządy są przekonani, że odejście od gotówki w 100 proc. jest możliwe, ale niezależni analitycy twierdzą zaś, że taki scenariusz oznaczałby utratę wolności i swobód obywatelskich.

Należy pamiętać, że jeżeli pieniądze w gotówce masz w swojej kieszeni, to są to wyłącznie Twoje zasoby. Jeśli natomiast wpłacisz je do banku, to tracisz własność, ponieważ ich posiadaczem staje się rzekoma zaufana trzecia strona, czyli bank. Niestety, bank nie jest żadną zaufaną stroną. Już dawno nie ma tajemnicy bankowej, a instytucje finansowe kolaborują z rządami i jej organami. Pieniądz elektroniczny w każdej chwili może być zablokowany pod uniwersalnym podejrzeniem prania brudnych pieniędzy i finansowania terroryzmu. Wówczas tracisz dostęp do pieniądza i jesteś wyłączony bez środków do życia. Bezpieczniejsze są kryptowaluty zdeponowane na tzw. zimnym portfelu, które w każdej chwili można zamienić na walutę.

Całkowita eliminacja gotówki to totalitaryzm, ponieważ jednostka jest w pełni uzależniona od bankierów i instytucji państwowych, które sprawują nadzór nad płatnościami. W każdej chwili operator finansowy na zlecenie organów państwowych może zablokować rachunek, czyli w praktyce wyłączyć obywatela z życia społeczno-gospodarczego.

Transakcje bezgotówkowe realizowane za pośrednictwem rachunku bankowego są w pełni monitorowane, co oznacza, permanentną kontrolę nad obywatelem. Tylko gotówka zapewnia anonimowość i jest gwarantem wolności gospodarczej.

Jeśli dojdzie do bankructwa banku, otrzymamy zaledwie równowartość 100 tys. euro. Tak przewidują regulacje prawne w Unii Europejskiej. 

W przypadku konfliktu zbrojnego lub z przyczyn ekonomicznych (krach gospodarczy) jest absolutnie pewne, że nasze zasoby zdeponowane w bankach zostaną przejęte na własność skarbu państwa. Ci, którzy nie odłożą pieniędzy w gotówce (najlepiej w różnych walutach, aby zdywersyfikować ryzyko inflacji), staną się z dnia na dzień nędzarzami. 

 

Autor: 
zzz
Źródło: 

plportal.pl

Zagłosowałeś na opcję 'down'.
Polub Plportal.pl:

Reklama