Erodogan chce podpalić Europę i wezwał do mobilizacji całego świata islamskiego przeciw Europie

Reklama

śr., 03/15/2017 - 07:50 -- zzz

Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan szczerze nienawidzi Zachodu i wcale tego nie ukrywa.  Zrzucił swoją maskę demokraty i w sposób bezczelny wymusza, obraża i szantażuje Europę.

 

„Turcja zintensyfikuje wysiłki przeciwko rasizmowi i ksenofobii, islamofobii na wszystkich platformach międzynarodowych,  a zwłaszcza na Organizacji Współpracy Islamskiej (OIC) „- powiedział prezydent Recep Tayyip Erdogan

 

"Ta sprawa nie jest sprawą jedynie ważną dla Turcji. Europejski faszyzm,  pokazuje brudną twarz negatywnie skierowaną we wszystkich muzułmanów i cudzoziemców mieszkających w Europie ".

 

Erdogan wezwał Turków, muzułmanów i cudzoziemców mieszkających w Niemczech i Holandii i innych krajach Europy, aby nie głosowali na partie, które opowiadają przeciw Turcji.

 

Oskarżył również Holandię odpowiedzialnością za masowe mordy w Srebrnicy - odnosząc się do holenderskiego batalionu sił pokojowych ONZ, któremu  nie udało się powstrzymać rzezi przez siły serbskie na  Bośniakach  w 1995 roku.

 

Erdogan uderzył również w niemiecką kanclerz Angelę Merkel, której zarzucił, że niczym nie różni się od faszystów holenderskich, którzy rozpędzali tureckie demonstracje przy pomocy koni i psów.

 

 

Prezydent Turcji nazwał Holandię dyktaturą, w której panuje "terror państwowy", gdzie łamane są prawa człowieka, wolności sumienia i wyznania.  

 

 

Między Holandią a Turcją trwa bezprecedensowy spór dyplomatyczny. Wybuchł on w miniony weekend, gdy holenderski rząd nie zezwolił na wylądowanie w Rotterdamie samolotu z tureckim ministrem spraw zagranicznych Mevlutem Cavusoglu i nie dopuścił do tureckiego konsulatu w tym mieście minister pracy Fatmę Betul Sayan Kayę, którą następnie odeskortowano do Niemiec.

Po cofnięciu do granicy przedstawicielki tureckiej władzy tłum islamskich imigrantów stał się agresywny, skandowane było na przemian nazwisko Erdogana i "Allah Akbar". Policja siłą stłumiła zamieszki, jednak w mieście trwa stan wyjątkowy

Autor: 
Z.B.
Źródło: 

PL PORTAL PL

Zagłosowałeś na opcję 'w górę'.
Polub Plportal.pl:

Reklama