NIELEGALNI IMIGRANCI BĘDĄ WYRZUCANI Z WŁOCH

Reklama

sob., 12/31/2016 - 11:25 -- zzz

Władze Włoch mają dość uchodźców w wieku poborowym - zamierzają wydalić dwa razy więcej nielegalnych imigrantów niż dotąd i zalecają wzmocnienie kontroli - informuje sobotnia prasa "La Repubblica". Zostały wdane instrukcje przez szefa MSW i komendanta policji. "Zaczyna się okres zerowej tolerancji" .

Wszystkie jednostki lokalnej administracji oraz formacje sił porządkowych otrzymały zalecenie realizacji nadzwyczajnego planu kontroli zjawiska nielegalnej imigracji i przeciwdziałania jemu.  

Planuje się wzrost liczby ośrodków ds. identyfikacji imigrantów i wydaleń. Obecnie są cztery takie centra, a ma być ich pięć razy więcej.

Od stycznia 2014 roku wydalono 15 tysięcy osób, a przybyło w tym czasie pół miliona ludzi.  

 Obecność nielegalnych imigrantów to nie tylko problem porządku publicznego, ale i kwestia, w której stawką jest utrzymanie demokratycznej tkanki kraju - powiedział szef MSW, cytowany przez prasę.  

Policja nasili kontrole oraz będzie poszukiwała nielegalnych imigrantów, a także przekazywała informację o nich urzędom ds. imigracji, mającym kompetencje do wszczęcia procedury wydalenia. Kolejnym elementem tej nowej linii ma być nasilenie kontroli wszędzie tam, gdzie pracują nielegalni imigranci, a zatem na przykład w budownictwie, w gastronomii i na targach.

  Celem tych wszystkich działań ma być wydalenie do 20 tysięcy imigrantów z Włoch.  

"Corriere della Sera" zauważa, że działania rządu mają związek z zagrożeniem terrorystycznym. To także, dodaje, pierwszy krok szerszej strategii, przygotowanej zaledwie kilka dni po wykryciu we Włoszech istnienia domniemanej siatki ekstremistów, gotowych, jak się przypuszcza, pomóc w ucieczce sprawcy zamachu w Berlinie Anisa Amriego, który został zastrzelony przez policję koło Mediolanu.

 

PL PORTAL PL

Z.B.

Zagłosowałeś na opcję 'down'.
Polub Plportal.pl:

Reklama