RADA WARSZAWY (PO) WYDA 150 MILIONÓW NA TEATRZYK DLA ŻYDÓW

Reklama

ndz., 09/02/2018 - 17:08 -- zzz

Rada Warszawy pod przywództwem PO trwoni pieniądze Warszawiaków. Aż 150 milionów złotych przyznali na rewitalizację i adaptację kamienicy, która w ciągu najbliższych kilku lat stanie się stałą siedzibą Teatru Żydowskiego. Samorządowcy postanowili wpompować pieniądze podatników w projekt blisko 150 milionów złotych, aby żydowska inicjatywa nie musiała tak jak obecnie wystawiać swoich sztuk w kilku różnych lokalizacjach i nawiązywała do przedwojennego charakteru miasta.

 

 

Środki zostaną wydane przede wszystkim na generalny remont kamienicy znajdującej się przy ulicy Próżnej 14, gdzie swoją siedzibę poza Teatrem Żydowskim ma mieć również Centrum Kultury Jidysz. 

„Teatr Żydowski to strażnik kultury żydowskiej w stolicy, ale i całej Polsce. Stworzenie siedziby, na miarę XXI wieku, dla tej instytucji jest dla nas zadaniem priorytetowym. To nasze zobowiązanie, ale też i odpowiedzialność za kulturę, która była przed wojną stałym elementem krajobrazu Warszawy” – twierdzi obłąkana radna Małgorzata Zakrzewska z Platformy Obywatelskiej.

Przypomnijmy: 

Na antypolskie muzeum Żydów polskich "Polin", polska przeznaczyła 320 milionów, podczas, gdy na Muzeum Powstania Warszawskiego 50 milionów.

Autor: 
Z.B.
Źródło: 

plportal.pl

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.

Reklama