Szewach Weiss oskarżył Polaków o współudział w mordowaniu Żydów

Reklama

pon., 07/09/2018 - 22:57 -- zzz

Szewach Weiss coraz bardziej pogrąża się, podając sprzeczne informacje na temat skandalicznej wypowiedzi w sprawie uczestnictwa Polski w Holokauście.  Według "Jerusalem Post" były ambasador Izraela w Polsce miał stwierdzić, że polski rząd na uchodźstwie uczestniczył w mordowaniu Żydów.


W rozmowie z RMF FM Szewach Weiss zacytował dokładnie swoje słowa: "Polski rząd zagraniczny i polski rząd jeszcze w Polsce na początku wojny nie współpracował z hitlerowcami, natomiast prawie cała Europa wtedy współpracowała. I to wszystko. I właśnie mówiłem o Armii Krajowej, a nie o rządzie polskim. Powiedziałem, że Armia Krajowa, niestety, tam Żydzi walczyli też, i ratowała Żydów i ukarała szmalcowników, ale byli tacy w Armii Krajowej, że też współpracowali z Niemcami co do Żydów. Ale przeważnie nie Armia Krajowa, tylko Żandarmeria Polska. To powiedziałem. Co z tego zrobili, 'Jerusalem Post', ja nie wiem..." - powiedział były ambasador Izraela w Polsce.

Co miał na myśli Szewach Weiss?

Polski rząd na początku nie współpracował z Niemcami w holokauście. Właściwie to miałem na myśli Armię Krajową, która współpracowała z hitlerowcami w mordowaniu Żydów. Ale to nie była Armia Krajowa tylko Żandarmeria Polska.

 

Wypowiedź Szewacha Weissa można skwitować w następujący sposób:

 

Żydzi przestańcie o nas kłamać, a my przestaniemy mówić o was prawdę.

 

Według "Jerusalem Post" Szewach Weiss skrytykował polsko-izraelską deklarację. "Ten dokument zawiera kilka zdań, które są poprawne, podczas gdy pozostałe są albo niejasne, albo błędne" - miał ocenić w rozmowie z izraelskim radiem ocalały z Holokaustu, były ambasador Izraela w Polsce, były deputowany i przewodniczący Knesetu, a także były przewodniczący Yad Vashem. "Na przykład wbrew temu, co tu napisano, zdarzały się sytuacje, w których rząd RP na uchodźstwie uczestniczył w mordowaniu Żydów" - miał również dodać.

 

 

Autor: 
Z.B.
Źródło: 

pap/plportal.pl

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.

Reklama