CZY UEFA STANIE PO STRONIE NIEMIECKICH ZBRODNIARZY CZY PO STRONIE ZAMORDOWANYCH POLSKICH OFIAR ?

Reklama

ndz., 08/06/2017 - 12:05 -- zzz

UEFA wszczęła postępowanie wobec Legii Warszawa w sprawie prezentacji oprawy podczas meczu z FK Astaną w III rundzie el. Ligi Mistrzów. Na klub może zostać nałożona wysoka grzywna sięgająca nawet kilkudziesięciu tysięcy euro.

 

Jeśli tak się stanie oznaczać to będzie, że UEFA stanie po stronie niemieckich zbrodniarzy, którzy w bestialski sposób wymordowali ponad 160 000 cywilów - w większości kobiet, starców i dzieci.

 Kibice już zapowiedzieli zbiórkę w internecie. Pomoc w zapłacie ewentualnej kary zapowiedziały znane postacie świata polityki, artystów i biznesu, a także inne kluby polskie, a przede wszystkim kibice Lecha i Wisły Kraków, którzy mimo klubowych animozji, w tej sprawie stoją ramię w ramię z Legią Warszawa. 

- Jeszcze niedawno dałbym sobie rękę obciąć, że w życiu nie dołożę się do oprawy Legii... No i bym k... nie miał ręki - pisze fan krakowskiej Wisły.

- Sam się dorzucę na zbiórkę i dodatkowo włączę się mocno w promowanie akcji! - zapewnia z kolei wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki.

Na pomysł pozytywnie zareagowali też m.in. Piotr Duda z Solidarności, publicystyka Magdalena Ogórek, dziennikarz Witold Gadowski oraz tysiące anonimowych internautów. Pojawiła się sugestia, by w przypadku nadwyżki pieniądze przekazać na wsparcie żyjących powstańców bądź na remont tablic upamiętniających poległych. 

 "Podczas powstania warszawskiego Niemcy zabili 160 000 ludzi. Tysiące z nich było dziećmi" - banner z takim napisem pojawił się przed środowym meczem na "Żylecie" - trybunie zajmowanej przez najbardziej fanatycznych kibiców warszawskiej Legii. Całości oprawy dopełniły kartony, układające się w napis "1944" oraz ogromne, opuszczone z dachu stadionu płótno, przedstawiające postać SS-mana, przykładającego pistolet do głowy małego powstańca. Oprawę zaprezentowano podczas minuty ciszy przed meczem, upamiętniającej wybuch Powstania Warszawskiego.

 

UEFA postanowiła wszcząć postępowanie właśnie w sprawie tej oprawy. W uzasadnieniu wniosku czytamy, że podczas spotkania Legia - Astana zaprezentowano "banner z nielegalnym napisem". Decyzję o karze podejmie Komisja Kontroli, Etyki i Dyscypliny 17 sierpnia na posiedzeniu w Nyonie. 

 

Autor: 
Z.B. foto: ©Bartek Syta / Polska Press
Źródło: 

plportal.pl

video: 
Polub Plportal.pl:

Reklama