Burmistrz Jersey City Steven zburzy Pomnik Katyński, bo Polacy to antysemici

Reklama

pt., 05/04/2018 - 09:25 -- zzz

Skandaliczna wpis burmistrza Jersey City Steven Fulop o marszałku Senatu Stanisławie Karczewskim w odpowiedzi na protest strony polskiej z powodu planu zburzenia pomnika katyńskiego : "Ten facet jest żartem. Fakty są takie, że znany antysemita, biały nacjonalista i osoba zaprzeczająca Holokaustowi, ma zerową wiarygodność".

 

Pomnik ten jest pierwszym monumentem na terenie USA, jaki upamiętnia ofiary zbrodni katyńskiej. Znajduje się on na otwartej przestrzeni, na której władze Jersey City chcą stworzyć nowy park.

Burmistrz miasta poinformował, że w związku z planowaną inwestycją, pomnik zostanie przeniesiony w inne miejsce - opisuje szczegóły sprawy "Rzeczpospolita".

Przeciwko zmianie lokalizacji pomnika zaprotestowały liczne organizacje w Polsce i za granicą. Głos zabrał także marszałek Senatu Stanisław Karczewski, który uznał sprawę za "skandaliczną i przykrą". Marszałek zapowiedział także, że skontaktuje się z burmistrzem Jersey City, by wyjaśnić, "jak wielkie znaczenie ma ten pomnik dla Polaków".

 

"Oto prawda o sile stojącej za tym pomnikiem. Ten facet jest żartem. Fakty są takie, że znany antysemita, biały nacjonalista i osoba zaprzeczająca Holokaustowi, ma zerową wiarygodność" - napisał w odpowiedzi na słowa marszałka Steven Fulop.

Autor: 
Z.B./ Shutterstock
Źródło: 

pap/plportal.pl

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.

Reklama