Brednie Mateusza Morawieckiego w Berlinie: "W 1968 roku nie było Polski"

Reklama

pt., 02/16/2018 - 23:47 -- zzz

W wystąpieniu podczas konferencji Koerber Global Leaders Dialogue w Berlinie szef rządu Mateusz Morawiecki, powiedział, że w 1968 r. nie było Polski. 

Premier odniósł się również do wydarzeń z ostatnich lat, mówiąc, że prezydent Rosji Władimir Putin zaatakował Gruzję i Ukrainę, a sama Rosja jest źródłem "hybrydowej agresji", której ofiarą mogły paść Stany Zjednoczone, a także Polska i inne kraje Unii Europejskiej.

Wcześniej Mateusz Morawiecki, zanim został premierem, powiedział, że "marzy o zburzeniu Pałacu Kultury i Nauki"

"Jestem za tym, żeby Pałac Kultury i Nauki, relikt panowania komunizmu, zniknął z centrum Warszawy. Marzę o tym od 40 lat".

Czytaj więcej: https://fakty.plportal.pl/artykuly/polska-wiadomosci-lokalne-mazowieckie/morawiecki-marzy-o-zburzeniu-palacu-kultury-i-nauki

Kto wywołał wojnę?

Przypomnijmy liczący około 900 stron dokument. Grupa niezależnych ekspertów pod kierunkiem dyplomatki szwajcarskiej Heidi Tagliavini, stwierdziła jednoznacznie, że to „Gruzja wywołała wojnę, atakując Cchinwali”.


 

 

Wojna na Ukrainie:

Eksperci również mają wątpliwości do wydarzeń na Ukrainie. Prawdą jest, że Rosja zajęła Krym, ale Ukraińcy o półwysep nie walczyli. Przy zajęciu Krymu nie zginął ani jeden żołnierz i nie padł żaden strzał. 

Na Wschodzie Ukrainy (Donbas, Ługańsk) rosyjskojęzyczna ludność to od 75% do 95% społeczeństwa. Przez wielu komentatorów konflikt postrzegany jest, jako powstanie rosyjskojęzycznej ludności przeciw Banderowcom, którzy zbrojnie obalili legalny rząd i prezydenta Wiktora Janukowycza.

Goryczy, absurdalnych teorii Morawieckiego o nieistnieniu Polski dodaje fakt, że w maju 1945 Armia Czerwona i Wojsko Polskie w sile 185 000 żołnierzy zdobyli Berlin - czyli miasto, z którego polski premier wypowiedział piramidalne brednie.

Od dziś wielu Polaków urodzonych przed 1968 rokiem będzie miało trudność w określeniu, gdzie się urodzili, skoro geniusz Europy Środkowo-Wschodniej wywnioskował na gruncie klinicznej rusofobii, że w 1968 roku Polski nie było....

 

Przypomnijmy wspólnie premierowi Tadeuszowi Morawieckiemu wielką paradę wojskową z okazji 1000-lecia Polski (video)

 

Autor: 
Z.B./Foto PAP
Źródło: 

plportal.pl

video: 
Polub Plportal.pl:

Reklama