ŻYDZI FAŁSZUJĄ HISTORIĘ. Z ROTMISTRZA WITOLDA PILECKIEGO ZROBILI DOBREGO NIEMCA, KTÓRY RATOWAŁ ŻYDÓW

Reklama

śr., 05/15/2019 - 12:18 -- zzz

Jewish Virtual Library, uznawana za największą internetową encyklopedię dotyczącą spraw żydowskich, poświęciła jedną ze swych notek rotmistrzowi Witoldowi Pileckiemu. Uznano go jednak za… Niemca. Interweniowała polska ambasada w USA.

Na stronie poświęconej oporowi przeciwko Holokaustowi można przejść do kilkudziesięciu posegregowanych notatek. Jeden z linków prowadzi do krótkiej biografii Witolda Pileckiego. Problem w tym, że link ten był zamieszczony w sekcji poświęconej Niemcom walczącym z nazizmem. Pilecki znalazł się w towarzystwie takich osób Claus von Staffenberg, który próbował dokonać zamachu na Adolfa Hitlera czy Ulrich von Hassell, dyplomata który namawiał niemieckich generałów do buntu.

 

Zobacz obraz na Twitterze

Embassy of Poland US✔@PolishEmbassyUS

.@JewishVLibrary Witold #Pilecki was a POLISH soldier & resistance fighter who volunteered to go to the German Nazi camp #Auschwitz to report on the atrocities being committed there. The information on your website needs prompt correction.https://www.jewishvirtuallibrary.org/resistance-to-the-holocaust 

289

14:49 - 13 maj 2019

Ludzie o tym mówią: 195

Twitter Ads - informacje i Polityka prywatności

Sprawę odkryła Ambasada Polska w USA. „Witold Pilecki był POLSKIM żołnierzem i bojownikiem ruchu oporu który na ochotnika poszedł do niemieckiego obozu Auschwitz aby donieść o popełnianych tam zbrodniach” – napisali na Twitterze – „Informacja na waszej stronie wymaga pilnej poprawy”.

Prowadząca encyklopedię amerykańska organizacja American-Israeli Cooperative Enterprise nie odpowiedziała na tweet ambasady. Nazwisko Pileckiego jednak szybko znikło z listy niemieckich członków antyhitlerowskiego ruchu oporu. Pojawiło się za to wśród żydowskich bojowników. Dopiero po kliknięciu w link czytelnik może się dowiedzieć, że Pilecki był polskim żołnierzem.

Embassy of Poland US✔@PolishEmbassyUS

 · 13 maj 2019

.@JewishVLibrary Witold #Pilecki was a POLISH soldier & resistance fighter who volunteered to go to the German Nazi camp #Auschwitz to report on the atrocities being committed there. The information on your website needs prompt correction.https://www.jewishvirtuallibrary.org/resistance-to-the-holocaust 

Zobacz obraz na Twitterze

Andrzej Zdzitowiecki@AZdzitowiecki

Now he is... Jewish pic.twitter.com/uiQ3Y0kER6

42

18:02 - 13 maj 2019

Twitter Ads - informacje i Polityka prywatności

Zobacz obraz na Twitterze

 

 

Być może nazwisko Pileckiego pojawiło się wśród żydowskich bojowników gdyż twórca tej podstrony zupełnie zapomniał o  Polakach ratujących Żydów i nie przyznał im osobnej kategorii. Na stronie poświęconej oporowi przeciwko holokaustowi Pilecki jest jedynym Polakiem – zabrakło na niej miejsca dla innych, którzy z narażeniem swojego i swoich rodzin życia ratowali Żydów przed zorganizowaną przez Niemców zagładą.

 

Rotmistrz kawalerii Wojska Polskiego, współzałożyciel Tajnej Armii Polskiej, żołnierz Armii Krajowej, więzień i organizator ruchu oporu w obozie Auschwitz-Birkenau. Uczestnik wojny polsko-bolszewickiej, II wojny światowej i Powstania Warszawskiego.

We wrześniu 1939 roku walczył jako dowódca plutonu w szwadronie kawalerii dywizyjnej 19 Dywizji Piechoty Armii Prusy, a następnie w 41 Dywizji Piechoty na przedmościu rumuńskim. 9 listopada 1939r. został jednym z organizatorów Tajnej Armii Polskiej dowodzonej przez majora Jana Włodarkiewicza. 19 września 1940 roku dobrowolnie wszedł w kocioł łapanki w bloku przy al. Wojska Polskiego 40 by dostać się do obozu Auschwitz. Tam tworzył konspirację oraz napisał raport o sytuacji w obozie. W nocy z 26 na 27 kwietnia 1943 wraz z dwoma współwięźniami zdołał uciec z obozu. Podczas Powstania Warszawskiego początkowo walczył jako zwykły strzelec w kompanii „Warszawianka”, a następnie był dowódcą zgrupowania Chrobry II, w tak zwanej „Reducie Witolda” mieszczącej się w dawnej siedzibie redakcji „Rzeczpospolitej”. Po upadku powstania trafił do stalagu 344 Lamsdorf (pol. Łambinowice), oflagu VII A w Murnau skąd został wyzwolony w 1945 roku. Następnie Pilecki walczył w 2 Korpusie Polskim we Włoszech, w październiku 1945, na osobisty rozkaz gen. Władysława Andersa wrócił do Polski, by prowadzić w działalność wywiadowczą na rzecz 2 Korpusu. Po powrocie do kraju zorganizował siatkę wywiadowczą i rozpoczął gromadzenie informacji wywiadowczych o sytuacji w Polsce. Zorganizował też trzy magazyny broni w Warszawie. Mimo rozkazu Andersa polecającego mu wyjazd, pozostał w kraju rozważając możliwość skorzystania z amnestii w 1947r. ostatecznie nie ujawnił się. 8 maja 1947 roku został aresztowany i po brutalnym śledztwie i pokazowym procesie został skazany 15 marca 1946 roku na karę śmierci. Wyrok wykonano 25 maja w więzieniu mokotowskim na Rakowieckiej, poprzez strzał w tył głowy. Wykonawcą wyroku był Piotr Śmietański zwany „Katem z Mokotowa”. 

Witold Pilecki pozostawił żonę oraz dwoje dzieci (córkę i syna). Miejsce jego pochówku długo było nieznane dopiero w 2012 roku jednoznacznie ustalono, że został pochowany w Kwaterze na Łączce. W 1995 roku pośmiertnie został odznaczony Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski, a 30 lipca 2006 roku Prezydent RP Lech Kaczyński przyznał Witoldowi Pileckiemu pośmiertnie Order Orła Białego. Pośmiertnie został również awansowany do stopnia Pułkownika.

 

Autor: 
zzz
Źródło: 

stefczyk/plportal

video: 
Polub Plportal.pl:

Reklama