CO BIERZE PAPIEŻ FRANCISZEK, ŻE TAK BREDZI? ZRÓWNAŁ POLAKÓW Z NIEMIECKIMI NAZISTAMI

Reklama

sob., 09/29/2018 - 16:44 -- zzz

 

Papież Franciszek albo bierze "coś", co mu szkodzi albo nie zna historii. W trakcie ostatniej pielgrzymki papieża Franciszka do państw bałtyckich zrównał Polaków z niemieckimi nazistami.

"Część tej tragicznej historii Litwy nadeszła z Zachodu, od Niemców, od Polaków" - powiedział papież Franciszek przedstawił nasz kraj na Litwie jako najeźdźców porównywalnych z niemieckimi bestiami. Nie wspomniał o chrystianizacji pogańskiej Litwy. Nie zająknął się na temat Unii Polsko-Litewskiej, skutkującej setkami lat wspólnej historii obu narodów. Po prostu porównał nas do niemieckich nazistów.

Szkoda, że zapomniał o Bitwie Pod Grunwaldem, która w rzeczywistości była wyprawą krzyżową inspirowaną i finansowaną z Watykanu, podobnie jak kilkanaście wypraw krzyżowych wymierzonych w Czechów. To właśnie Watykan poparł rozbiory Polski i potępił wszystkie polskie powstania niepodległościowe.

 

Przypomnijmy: 

 

Zgodnie z podpisanym Konkordatem z budżetu państwa na potrzeby Kościoła katolickiego idzie rocznie ponad 1,8 mld złotych. 

 

 

Autor: 
Z.B.
Źródło: 

plportal.pl

video: 

Komentarze

Wysłane przez snajper 307 (niezweryfikowany) w
Za takie słowa powinien Polaków przeprosić. Jeżeli tego nie zrobi, Polacy powinni przestać jeździć do Watykanu dopóki on będzie tam udawał papieża. https://www.youtube.com/watch?v=FQ69KQY67JU

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.

Reklama