POLSKA WYDAŁA W UNII EUROPEJKSIEJ NAJWIĘCEJ POZWOLOŃ NA POBYT CZASOWY

Reklama

czw., 07/18/2019 - 23:19 -- zzz

Ponad trzy miliony pierwszych zezwoleń na pobyt zostały przyznane przez państwa członkowskie Unii Europejskiej w 2017 r., Dane z oficjalnej agencji statystycznej bloku ujawniły się w poniedziałek.

 

Pierwsze zezwolenia na pobyt wydane przez państwo członkowskie UE pozwalają obywatelom państw spoza UE (znanym również jako obywatele państw trzecich) na pobyt na swoim terytorium przez co najmniej 3 miesiące.

Znalezione obrazy dla zapytania FIRST RESIDENCE PERMITS DELIVERED BY EUROPEAN COUNTRIES, 2017

 

Polska była głównym krajem migracji w Europie, który udzielił takich zezwoleń, zgodnie z danymi Eurostatu, z liczbą 683,228, co stanowi 21,7% wszystkich zezwoleń w UE.

Za nim uplasowały się Niemcy (545 446 lub 17%) i Wielka Brytania (517 000 lub 16,4%).

Największą część pierwszych zezwoleń na pobyt otrzymały osoby z Ukrainy, które otrzymały prawie 662 000 (21%). Zdecydowana większość - 88% - otrzymała zezwolenia z Polski.

Według Międzynarodowej Organizacji Narodów Zjednoczonych ds. Migracji Ukraina „jest jednym z najbardziej dotkniętych migracją krajów w Europie”.

Szacuje się, że diaspora tego kraju liczy 20 milionów ludzi, a 1,36 miliona jest wewnętrznie przesiedlonych z powodu przedłużającego się konfliktu we wschodnich regionach, który trwa od 2014 roku.

Kolejni byli obywatele Syrii i Chin, w sumie odpowiednio 7% i 6% wszystkich zezwoleń.

Niemcy były głównym celem dla obywateli Syrii,  a Wielka Brytania wydała około połowy pierwszych zezwoleń na pobyt udzielonych osobom z Chin, Stanów Zjednoczonych i Indii.

 

Autor: 
zzz
Źródło: 

euronews.com

Polub Plportal.pl:

Reklama