NIEMCY I ROSJA PODPISALI UMOWĘ. JEDWABNY SZLAK NIE PRZEZ POLSKĘ

Reklama

czw., 05/17/2018 - 08:07 -- zzz

RZD Logistics i DB Cargo AG uruchomią wspólną multimodalną usługę kontenerową na rynkach Chin i Europy. Dyrektor generalny Viacheslav Valentik z RZD Logistics i CEO Uwe Leuschner podpisał umowę na Międzynarodowej Wystawie Usług Transportowych i Logistyki w Moskwie.

 

 

Umowa nadzoruje organizację multimodalnej usługi przyspieszonej dostawy ładunku na trasie Chiny - porty obwodu kaliningradzkiego - terminale Europy i w przeciwnym kierunku.

Pociągi kontenerowe

RZD Logistics będzie odpowiedzialna za tworzenie pociągów kontenerowych od punktów granicznych z Chinami do portów w obwodzie kaliningradzkim. DB Cargo AG zorganizuje transport kontenerów na trasie obwodu kaliningradzkiego - portu Rostock (Niemcy), a także zapewni terminową obsługę ładunków kontenerowych, w tym ich dalszą dostawę przez europejski system terminali.

Na pierwszym etapie współpracy strony ocenią możliwość przyspieszonej dostawy ładunków kontenerowych na trasie Chiny - Mongolia - port Bałtijsk - port Rostock - terminale Niemiec.

Rozwiązanie logistyczne

"Współpraca z niemiecką firmą DB Cargo AG pomoże nam opracować i zaoferować rynkowi nowe perspektywiczne rozwiązanie logistyczne. Przejście przez północno-zachodnią bramę morską pozwoli nam na dywersyfikację ruchu ładunków tranzytowych. W tej chwili spodziewamy się, że potencjalny ruch na wspólnie opracowanej trasie będzie wynosił nie mniej niż 100 000 TEU rocznie "- skomentował Valentik po ceremonii.

 

 

Autor: 
Z.B.
Źródło: 

plportal.pl

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.

Reklama