KOMUNISTYCZNA CENZURA W INTERNECIE STAJE SIĘ FAKTEM

Reklama

sob., 06/23/2018 - 10:39 -- zzz

Komisja Prawna Parlamentu Europejskiego przegłosowała dyrektywę, która wnosi cenzurę w internecie. Oznacza to, że jeśli nowe regulacje wejdą w życie, z Internetu znikną niezależne portale, a prawo bytu będą miały jedynie media reżimowe i gigantyczne, międzynarodowe koncerny medialne. Ponadto nie będzie można publicznie dzielić się linkami, każde zdjęcie i film będą sprawdzane przed wrzuceniem. "Komunizm albo śmierć"- powiedział Fidel Kastro i według parlamentarzystów z Unii Europejskiej miał w zupełności rację.

 

 

 

Dyrektywę przegłosowano większością 14 do 9 głosów. Dwóch członków komisji wstrzymało się od głosu. Wśród członków komisji, którzy głosowali za jawnie komunistyczną cenzurą w Internecie, był Tadeusz Zwiefka, eurodeputowany z Platformy Obywatelskiej, partii, która rzekomo walczy o wolność słowa. Na marginesie dodamy, że w latach 80. Zwiefka zajmował się komunistyczną propagandą, pracując dla regionalnego ośrodka TVP. Szczegółowe wyniki głosowania w Brukseli opublikowała niemiecka polityk związana z ruchem Partii Piratów.

Znalezione obrazy dla zapytania zwiefka tadeusz

 

 

Jeden z artykułów (art. 11) przegłosowanej brukselskiej dyrektywy mówi także o zakazie udostępniania skrótów wiadomości i artykułów na portalach społecznościowych (Facebook, Twitter), agregatorach linków (Wykop) czy aplikacjach newsowych (Squid). Artykuł 13 zakłada, iż właściciele stron internetowych, na które użytkownicy mogą wrzucać obrazy, wideo i muzykę, będą musieli automatycznie sprawdzać każdy materiał jeszcze przed jego wrzuceniem. Wszystko po to, by „upewnić się”, że nie narusza praw autorskich. To pozostawia – zdaniem przeciwników dyrektywy – otwartą furtkę dla cenzurowania treści, nie ze względu na naruszenie praw autorskich – ale poglądy lub linię danej strony internetowej.

Brukselska dyrektywa jest ogromnie niebezpieczna i założeniami przypomina niesławne ACTA, które miało wprowadzić ograniczenia w sieci, a także komunistyczną cenzurę. Dzięki potężnym naciskom społecznym oraz tysiącom protestującym Polakom na ulicach, ACTA ostatecznie trafiło do kosza. Przegłosowana wczoraj dyrektywa jest jeszcze bardziej niebezpieczna. Rząd Prawa i Sprawiedliwości jeszcze oficjalnie nie wypowiedział się w tej sprawie. Jeśli w tej sprawie nie zabierzemy głosu – PRZEGRAMY!

 

 

Autor: 
Z.B.
Źródło: 

wprawo/plportal.pl

video: 

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.

Reklama