Wiadomości

Podbiegła do nas grupa około pięciu osób i krzyknęli: „obrońcy krzyża”. Wyciągnęli pałki teleskopowe i zaczęli nas bić – relacjonował w rozmowie przedstawicielami rządowej telewizji mężczyzna który podczas protestów w Wołominie rzekomo został
Wielcy ludzie nie muszą innym udowadniać, że są wielkimi, bo po prostu każdy to wie i widzi i czuje. To ludzie zakompleksieni muszą przemocą, oskarżeniami i wrzaskiem, silą wymuszać dla siebie poklask i szacunek ze przecież są wielcy..
Rząd w Moskwie podał nową propozycje dla rozmów w ramach umowy o rozbrojeniu New Start. Nie ma jeszcze odpowiedzi z Waszyngtonu.
Tak zwrócił się do opozycji w Sejmie prezes PiS Jarosław Kaczyński. Skomentował w ten sposób popieranie przez kluby opozycyjne udziału w protestach po wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji.
Prezes PiS Jarosław Kaczyński wypowiedział Polakom wojnę, pokazując, że jest w stanie utopić Polskę we krwi, realizując swoje ideologiczne obsesje - ocenił we wtorek b. kandydat na prezydenta, lider Polski 2050 Szymon Hołownia, w reakcji..
SA (Sturmabteilung) czyli oddziały szturmowe NSDAP powstały w 1920 roku jako gwardia nazistów. Te brutalne bojówki zabezpieczały wiece partyjne hitlerowców oraz ochraniały samych „brunatnych” partyjniaków.
Ustawa o ochronie praw lokatorów przeszła gruntowną modyfikację. Od 21 kwietnia 2019 r. zmieniły się m.in. zasady przyznawania mieszkań komunalnych. Na uwagę zasługuje też zmiana Kodeksu postępowania cywilnego dotycząca eksmisji. Czy nowela ustawy o
W środę (28 października) część kobiet nie pójdzie do pracy, aby wyrazić sprzeciw wobec zaostrzania prawa aborcyjnego. Uczelnie, firmy i instytucje deklarują, że nie będą wyciągać wobec nich konsekwencji za absencję.
Jarosław Kaczyński wyjaśnił Polakom, na czym polega PIS-wska "demokracja". Według dyktatora PIS to państwo, a państwo to PIS. Każdy, kto nie jest za PIS-em, jest wrogiem państwa i każdy, kto podniesie rękę na PIS, to władza mu tę rękę odrąbie.
W Polsce od paru dni trwają protesty przeciwko decyzji Trybunału Konstytucyjnego dotyczącego zaostrzenia zakazu aborcji. Studenci sędziów nie pozostali obojętni na ich orzeczenie. Prof. Jakub Stelina, pracujący na Uniwersytecie Gdańskim..
Orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego dotyczące zakazu aborcji zostało we wtorek (27 października) umieszczone wśród aktów oczekujących na publikację.
Jak informuje "Puls Biznesu", funkcjonariusze skarbówki łatwo sprawdzą odciski palców i DNA podejrzanych o przestępstwa gospodarcze. W akcjach pomoże im... wojsko.
Rozwój ekologicznej energetyki wymaga nie tylko inwestycji w fotowoltaikę i farmy wiatrowe. By państwowy system energetyczny działał sprawnie i stabilnie, trzeba odpowiednio rozwijać infrastrukturę sieci.
We wtorek w całym kraju kontynuowane mają być spontaniczne "spacery" po ulicach miast, na środę zaplanowano z kolei ogólnopolski strajk, a na piątek - "marsz na Warszawę". - Nie idziemy do pracy, nie idziemy do szkoły, nie idziemy na uczelnię. Są z
Premier Mateusz Morawiecki podpisał zarządzenie w sprawie użycia żołnierzy Żandarmerii Wojskowej do udzielenia pomocy policji "w zakresie ochrony bezpieczeństwa i porządku publicznego". "To standardowe działania, które nie mają związku z obecnymi..

Strony

Reklama