Bild: Sankcje USA wobec Nord Stream 2 przed Świętami

Reklama

pon., 12/02/2019 - 19:46 -- zzz

Niemiecka gazeta Bild ustaliła w Senacie USA, że sankcje przeciwko firmom zaangażowanym w budowę Nord Stream 2 mogą wejść w życie przed Świętami Bożego Narodzenia.

 

Miałyby znaleźć się w budżecie wojskowym ze względu na to, że Nord Stream 2 ma być gotowy do użytku już za trzy miesiące, więc nie ma czasu na przygotowanie specjalnej ustawy dokładnie opisującej obostrzenia. Senator Jim Risch cytowanny przekonuje, że sankcje zmusiłyby firmy zachodnie do opuszczenia placu budowy, a Rosjanie będą zmuszeni do dalszych prac z wykorzystaniem alternatywnych rozwiązań.

Bild ustalił, że w ten sposób Unia Europejska zyskałaby nawet trzy lata na wrowadzenie własnego mechanizmu chroniącego przed nadużyciami Gazpromu. Gazeta ocenia, że Austria i Niemcy są w tej chwili ostatnimi, „samotnymi” obrońcami Nord Stream 2 w Europie.

Nawet w samych Niemczech rośnie opozycja wobec tego projektu, czego dowodem miałaby być implementacja dyrektywy gazowej, której nie udało się przeprowadzić w Bundestagu bez awantury przeciwników rozwiązań, które miałyby chronić sporny gazociąg przed prawem europejskim.

 

Autor: 
zzz
Źródło: 

biznesalert.p

Polub Plportal.pl:

Reklama