Odkurz stary aparat. Fujifilm wznawia produkcję czarno-białych kliszy

Reklama

śr., 06/12/2019 - 07:21 -- zzz

Fujifilm wznowi produkcję czarno-białych kliszy do aparatów fotograficznych. Japoński koncern zrezygnował z ich produkcji z powodu niskiej sprzedaży. Teraz do niej wraca po zapytaniach od klientów.

Jak podał „The Japan Times”, Fujifilm w październiku ubiegłego roku zdecydował o wycofaniu produkcji czarno-białych filmów do aparatów fotograficznych. Był on w ofercie japońskiego koncernu od 1963 roku.

Wśród powodów decyzji był malejący popyt, trudności z dostępem do surowców niezbędnych do produkcji kliszy oraz szeroka dostępność aparatów cyfrowych. 

Nie wszystkim klientom spodobała się decyzja Fujifim. Firma otrzymała wiele próśb z zapytaniem o wznowienie produkcji czarno-białych kliszy. Szczególnie od młodych pasjonatów fotografii, którzy doceniają walory estetyczne fotografii monochromatycznej.

Ponadto w internecie pojawiły się poradniki, jak używać przeddatowanych kliszy od Fujifilm, aby wykorzystać je do tworzenia kreatywnych zdjęć. 

Japońska gazeta poinformowała, że nowe czarno-białe klisze będą nazywać się Neopan Acros 100II. Ich cena nie została jeszcze ustalona. Jak podał koncern Fujifilm, wznowienie produkcji filmów jest możliwe m.in. dzięki znalezieniu substytutów do trudno dostępnych składników.

 

Autor: 
zzz
Źródło: 

radiozet

Polub Plportal.pl:

Reklama