Przewodniczący Światowego Kongresu Żydów nie pojedzie do Jerozolimy

Reklama

śr., 01/22/2020 - 15:45 -- zzz

Jak informuje tvp.info, Ronald Lauder nie wybiera się na obchody 75. rocznicy wyzwolenia Auschwitz do Jerozolimy. Zamiast tego ma wziąć udział w uroczystościach w Polsce.

W czwartek w Izraelu rozpoczyna się V Światowe Forum Holokaustu, które związane jest z obchodami 75. rocznicy wyzwolenia nazistowskiego obozu koncentracyjnego Auschwitz. Jego organizatorem jest Wiaczesław Mosze Kantor, który jest szefem Europejskiego Kongresu Żydów.

Przewodniczący Światowego Kongresu Żydów Ronald Lauder wybrał udział w uroczystościach rocznicowych, które zostaną zorganizowane 27 stycznia w Polsce, na terenie byłego obozu.

Jak informuje Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau, dotychczas swój udział w obchodach potwierdziły 54 delegacje. "Najważniejszymi gośćmi będą byli więźniowie i ocaleni z Holokaustu, których z całego świata przyjedzie ponad dwustu" - czytamy na stronie tvp.info.

Ronald Lauder ma w trakcie uroczystości zabrać głos w imieniu darczyńców wspierających Fundację Auschwitz-Birkenau.

Obóz koncentracyjny Auschwitz-Birkenau zostało wyzwolony 27 stycznia 1945 roku. Ta data jest na świecie obchodzona jako Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu.

 

Autor: 
zzz
Źródło: 

pap/interia/plportal.pl

Zagłosowałeś na opcję 'w górę'.
Polub Plportal.pl:

Reklama