Wiadomości

Wielka Brytania luzuje obostrzenia. Premier Boris Johnson jednak ostrzega swoich rodaków, że zniesienie lockdownu może doprowadzić do zwiększenia się liczby pacjentów wymagających hospitalizacji i liczby ofiar.
Prawdopodobnie pałac będzie starał się zniechęcić tłumy do gromadzenia się na pogrzebie.
Łatwo zatracić się w liczbach, ale nie powinniśmy przymykać oczu na problem. 
Agencje zdrowia publicznego w USA apelują, aby tymczasowo zaprzestać stosowania szczepionki firmy Johnson & Johnson. Jest to następstwem doniesień o niezwykle rzadkich przypadków tworzenia się skrzepów. 
Cyfrowy juan, czyli państwowa waluta elektroniczna testowana w Chinach, będzie najprawdopodobniej miała funkcję "daty ważności". Rząd będzie mógł wygaszać cyfrowe juany po wcześniej ustalonej dacie - pisze "Rzeczpospolita".
Bezwzględna analiza przeprowadzona dla ministra finansów Altmaiera obnaża luki w procesie digitalizacji w Niemczech. Ekspertyza mówi o zaniedbaniach organizacyjnych na szczeblu administracyjnym. Przyczyną nie są jednak pieniądze.
Bezwzględna analiza przeprowadzona dla ministra finansów Altmaiera obnaża luki w procesie digitalizacji w Niemczech. Ekspertyza mówi o zaniedbaniach organizacyjnych na szczeblu administracyjnym. Przyczyną nie są jednak pieniądze.
straty Rosjan z powodu działań cyberprzestępców w 2020 roku wyniosły prawie 10 mld rubli, czyli 1,5 raza więcej niż rok wcześniej.
Norweski państwowy fundusz majątkowy o wartości 1,3 biliona dolarów dokonał pierwszej inwestycji w zieloną energię.
USA jest "dobrym przyjacielem" Ukrainy, ale Biden "powinien zrobić więcej"
W 2020 r. urzędy skarbowe przeprowadziły o prawie jedną czwartą kontroli mniej niż rok wcześniej. Rzadziej wykrywały nieprawidłowości, a dla budżetu odzyskały o ponad 1,4 mld zł mniej.
Jak podaje źródło CNN, jedna osoba została zabita, druga ranna w wyniku strzelaniny mającej miejsce w poniedziałek przed budynkiem prywatnego szpitala w Paryżu.
Prokuratura miasta Sofia postawiła oskarżenia 56-letniemu mężczyźnie o spowodowanie śmierci w wyniku umyślnego uszkodzenia ciała.
Jego Królewska Wysokość książę Filip zmarł dwa dni temu, 9 kwietnia. Brytyjska rodzina królewska ogłosiła, że pogrzeb odbędzie się 17 kwietnia.
W tym miesiącu lotniskowiec chińskiej marynarki wojennej przepłynął przez wody między Okinawą a wyspą Miyako. Jednostka ta przeprowadziła ćwiczenia na wodach otaczających Tajwan.

Strony

Reklama