POLACY PRZEKOPIĄ MIERZEJĘ WIŚLANĄ, A ROSJANIE ZBUDUJĄ KURORT

Reklama

czw., 03/28/2019 - 10:29 -- zzz

Kontratak Rosji w sprawie przekopu Mierzei Wiślanej oznacza rozwój dla tego zapomnianego regionu. Kiedy polski rząd zaczął pracować nad przekopem Mierzei Wiślanej w odpowiedzi na ten pomysł Rosja podniosła mocną krytykę. Kiedy to nie poskutkowało, Rosjanie postanowili stworzyć na swojej części mierzei swoją inwestycję - kurort, delfinarium, a być może też przejście graniczne z Polską. Szczegóły projektu opisuje magazyn "Polska i Świat" TVN24.

 

Znalezione obrazy dla zapytania mierzeja wiślana

"Rząd regionalny przygotował pełny pakiet propozycji inwestycyjnych na dużą skalę z udziałem kapitału prywatnego i państwowego na Mierzei Wiślanej. Nasze koncepcje będą teraz rozpatrywane przez rząd Federacji Rosyjskiej" - oświadczyło biuro prasowe rządu obwodu kaliningradzkiego.

Inwestycja, o jakiej mowa, to hotele, kempingi, delfinarium i instytut oceanografii - czyli ogromny kurort wypoczynkowy - czytamy. Oprócz kurortu, Rosja rozważa także utworzenie przejścia granicznego na Mierzei Wiślanej.

Przypomnijmy, że po decyzji polskich władz o przekopie, Rosja mocno krytykowała ten pomysł. Zarzucano wówczas Polsce, że to decyzja polityczna, później, że ma ona szkodliwy wpływ na środowisko. Apele nie przyniosły jednak rezultatu, więc Rosja stworzyła alternatywne rozwiązanie - inwestycję na swojej części mierzei.

Okazuje się, że wskutek sporu dwie strony wzięły się do roboty, co pozwoli na ożywienie gospodarcze tego zachwaszczonego i zapomnianego skrawka ziemi.

 

Autor: 
Z.B.
Źródło: 

plportal.pl

video: 
Polub Plportal.pl:

Reklama