SKANDAL! ALEKSANDRA PRZYBYLSKA Z POBUDEK PRYWATNYCH ZLIKWIDOWAŁA STRZELNICĘ

Reklama

ndz., 07/29/2018 - 14:34 -- zzz

Kilka osób związanych z niszową gazetą "Życie Kaszub" mających prywatny interes wstrzymuje działalność strzelnicy. Do czasu odwołania się od decyzji nie można korzystać ze strzelnicy.  Samorządowe Kolegium Odwoławcze w Gdańsku wydaje decyzję motywując się przepisami nieodnoszącymi się do strzelnic otwartych, a tylko do zamkniętych i niemającymi nic wspólnego z strzelnicą w Kornym działającą od wielu lat legalnie i zgodnie z prawem. Przyczyna niezmienna od lat - kupuje się tanie działki rekreacyjne, a potem narzeka na sąsiedztwo. 
 

 

Strzelnica powstałą w sposób całkowicie zgodny z prawem oraz posiada niezbędne zezwolenia co potwierdził Wójt akceptując regulamin strzelnicy.

Dla kilku osób, które mają w tym prywatny interes i nie mogły się z tym pogodzić uznały, że jak "nie kijem to młotkiem" - wobec czego odnoszą się do przepisów niedotyczących strzelnic odkrytych i takich, które zostały uchwalone po powstaniu już naszej strzelnicy.
666d703846424a68597a673d_UtIMEnYSibzdIzhpdozqYpXkfwFyEYb9.jpg

Na tej strzelnicy budowały się zarówno struktury:

Wojska Obrony Terytorialnej
Akademia Marynarki Wojennej w Gdyni 
Akademia Marynarki Wojennej
Pomorskiej OT
ObronaNarodowa.pl 
Jednostka strzelecka 4018
Pomorska Obrona Narodowa
Fundacja Obrona Terytorialna
Obrona Terytorialna
Fundacja Niezłomni - Tobie Ojczyzno, 
Szkoły
Organizacje Harcerskie oraz wiele innych organizacji i klubów strzeleckich.
 

Do tej pory nieodpłatnie trenowali tutaj również Policjanci i Wojskowi min. specjalsi z JW 4026 "Formoza".

666d703846424a68597a673d_pi6ax5GMnpATYdvM1ganrgCbJ1LrYL77.jpg

666d703846424a68597a673d_lvVRAzeHrAX7P9vLHKnqcpKFNqXTqjMV.jpg

 

 

Decyzja o wstrzymaniu działalności. 

666d703846424a68597a673d_VB6GL5RKrgeENQIvcpe7O05rcd4aUg8F.jpg

666d703846424a68597a673d_Ec2vXBVSt6huPOFEH7DlOxht1l42mYEL.jpg


 

 

Jeżeli Elżbietę Bieńkowską z PO można postawić na pierwszym miejscu, jeżeli chodzi o szkody wyrządzone środowisku strzeleckiemu w Europie, to pożyteczna idiotka, Aleksandra Przybylska, działająca z ramienia sfrustrowanych mieszkańców - bez wątpienia zajmuje drugie miejsce za destrukcyjne dokonania lokalne na szkodę obronności Polski.

666d703846424a68597a673d_ld1O6UvVtuQpntD8s7ycykBeEUCeN039.jpg

 

RZECZPOSPOLITA ROZBROJONA

Od czasu, kiedy zaborcy zabrali Polakom prwo do posiadania broni, to żaden rząd go nie przywrócił. Polska jest jednym z najbardziej - jak lubią to opisywać amatorzy strzelania - "rozbrojonych" krajów w Europie. Gorzej jest tylko na Litwie i w Rumunii.

Liczby? Na 100 mieszkańców przypada dziś w Polsce zaledwie 1 sztuka broni. W Niemczech na 100 mieszkańców będzie ich 30, podobnie we Francji, Szwecji i Norwegii. Daleko nam do będących w czołówce Finów i Szwajcarów (40), ale niewiele bliżej też do Czechów (16). Nie mówiąc już o Stanach, gdzie na 100 mieszkańców przypada blisko 90 sztuk broni.

Co z liczbą pozwoleń? Tych też nie ma zbyt wiele. Jak wyliczył mecenas Andrzej Turczyn, który od lat zajmuje się popularyzacją broni palnej, w 2016 r. polska policja wydała ich około 14 tys. Łącznie z licencjami na broń sportową i myśliwska jest ich więc w Polsce około 200 tys. Samych sztuk broni - od tej krótkiej po strzelby czy karabiny - niewiele ponad drugie tyle. Sporo? Cztery razy mniejsze Czechy mają jakieś 800 tys. sztuk.

Powód? Zdaniem fanów broni zawiłe i długie procedury i niejasne kryteria stosowane przez policję przy wydawaniu pozwoleń. Chciałoby się strzelać, ale nie ma komu, czym i gdzie. W dodatku grożą za to sankcje.

 

Znalezione obrazy dla zapytania dostęp do broni w polsce

 

 

ZAWIESZENIE BRONI

Jakim cudem to możliwe w kraju o takiej historii jak Polska? Cóż, posiadanie broni na własny użytek tępili już nad Wisłą zaborcy. Jak pisał kiedyś w "Uważam Rze" Paweł Łepkowski, we wszystkich zaborach przywilej posiadania broni myśliwskiej miały tylko i wyłącznie bractwa łowieckie. Nikt więcej.

Stan ten utrzymał się po 1918 r. Za nielegalne posiadanie broni palnej, amunicji lub materiałów wojskowych groził rok więzienia i grzywna 5 tys. marek. Rozwiązania wprowadzone przez nowe polskie władze (z wyłączeniem tych, którzy byli tej władzy najbliżsi, tak jak legioniści, będący znanymi kolekcjonerami broni) były jednak częścią szerszego europejskiego trendu. Na Starym Kontynencie - w dużej mierze za sprawą państw totalitarnych, takich jak III Rzesza, Włochy Mussoliniego czy bolszewicka Rosja - sukcesywnie ograniczano dostęp obywateli broni. W myśl zasady, że państwo to instytucja mająca monopol na przemoc. Zamiast ułatwiać mieszkańcom dostęp do broni, rozbudowywano aparat policji.

Kiedy minęła wojenna zawierucha, komuniści z radością powitali ten stan rzeczy. Latem 1946 r. weszły w życie przepisy tzw. małego kodeksu karnego, które za posiadanie broni palnej przewidywały nawet dożywocie lub karę śmierci - władza bała się reakcji. Jeszcze w latach 80. komunistyczni dygnitarze opowiadali Teresie Torańskiej, że choć państwo posiadaczy broni tępiło, sami mieli w swych domach małe arsenały. Panicznie bali się "kontrrewolucji" i w razie potrzeby chcieli mieć się czym bronić.

PRZEPISY I SANKCJE

Co trzeba dziś zrobić, aby wystarać się o pozwolenie na broń? To wcale nie takie trudne. Jak tłumaczył kiedyś Tomasz Awłasewicz, specjalista od broni palnej i strzelectwa, ścieżka jest następująca.

Najpierw badania psychologiczne, potem wyprawa na komendę i złożenie podania. Powody jakie wskazujemy? Tych może być kilka. Pierwszy - wybierany najrzadziej i najbardziej uznaniowo traktowany przez policję - poczucie zagrożenia. Drugi - myślistwo. Trzeci - sport (do obu trzeba dołączyć zaświadczenie, które potwierdzi, że faktycznie się działa w kole łowieckim lub klubie strzeleckim). Jest też jeszcze możliwość posiadania broni odziedziczonej (np. po dziadku żołnierzu) albo potrzebnej do rekonstrukcji historycznej. Każde pozwolenie wydawane jest na konkretny rodzaj i liczbę sztuk broni, a za posiadanie broni bez pozwolenia można trafić do więzienia nawet na osiem lat.

 

 

 

 

 

Autor: 
PikPak/Z.B.
Źródło: 

wykop/plportal.pl

Polub Plportal.pl:

Reklama