SKANDAL! ALEKSANDRA PRZYBYLSKA Z POBUDEK PRYWATNYCH ZLIKWIDOWAŁA STRZELNICĘ

Reklama

ndz., 07/29/2018 - 14:34 -- zzz

Kilka osób związanych z niszową gazetą "Życie Kaszub" mających prywatny interes wstrzymuje działalność strzelnicy. Do czasu odwołania się od decyzji nie można korzystać ze strzelnicy.  Samorządowe Kolegium Odwoławcze w Gdańsku wydaje decyzję motywując się przepisami nieodnoszącymi się do strzelnic otwartych, a tylko do zamkniętych i niemającymi nic wspólnego z strzelnicą w Kornym działającą od wielu lat legalnie i zgodnie z prawem. Przyczyna niezmienna od lat - kupuje się tanie działki rekreacyjne, a potem narzeka na sąsiedztwo. 
 

 

Strzelnica powstałą w sposób całkowicie zgodny z prawem oraz posiada niezbędne zezwolenia co potwierdził Wójt akceptując regulamin strzelnicy.

Dla kilku osób, które mają w tym prywatny interes i nie mogły się z tym pogodzić uznały, że jak "nie kijem to młotkiem" - wobec czego odnoszą się do przepisów niedotyczących strzelnic odkrytych i takich, które zostały uchwalone po powstaniu już naszej strzelnicy.
666d703846424a68597a673d_UtIMEnYSibzdIzhpdozqYpXkfwFyEYb9.jpg

Na tej strzelnicy budowały się zarówno struktury:

Wojska Obrony Terytorialnej
Akademia Marynarki Wojennej w Gdyni 
Akademia Marynarki Wojennej
Pomorskiej OT
ObronaNarodowa.pl 
Jednostka strzelecka 4018
Pomorska Obrona Narodowa
Fundacja Obrona Terytorialna
Obrona Terytorialna
Fundacja Niezłomni - Tobie Ojczyzno, 
Szkoły
Organizacje Harcerskie oraz wiele innych organizacji i klubów strzeleckich.
 

Do tej pory nieodpłatnie trenowali tutaj również Policjanci i Wojskowi min. specjalsi z JW 4026 "Formoza".

666d703846424a68597a673d_pi6ax5GMnpATYdvM1ganrgCbJ1LrYL77.jpg

666d703846424a68597a673d_lvVRAzeHrAX7P9vLHKnqcpKFNqXTqjMV.jpg

 

 

Decyzja o wstrzymaniu działalności. 

666d703846424a68597a673d_VB6GL5RKrgeENQIvcpe7O05rcd4aUg8F.jpg

666d703846424a68597a673d_Ec2vXBVSt6huPOFEH7DlOxht1l42mYEL.jpg


 

 

Jeżeli Elżbietę Bieńkowską z PO można postawić na pierwszym miejscu, jeżeli chodzi o szkody wyrządzone środowisku strzeleckiemu w Europie, to pożyteczna idiotka, Aleksandra Przybylska, działająca z ramienia sfrustrowanych mieszkańców - bez wątpienia zajmuje drugie miejsce za destrukcyjne dokonania lokalne na szkodę obronności Polski.

666d703846424a68597a673d_ld1O6UvVtuQpntD8s7ycykBeEUCeN039.jpg

 

RZECZPOSPOLITA ROZBROJONA

Od czasu, kiedy zaborcy zabrali Polakom prwo do posiadania broni, to żaden rząd go nie przywrócił. Polska jest jednym z najbardziej - jak lubią to opisywać amatorzy strzelania - "rozbrojonych" krajów w Europie. Gorzej jest tylko na Litwie i w Rumunii.

Liczby? Na 100 mieszkańców przypada dziś w Polsce zaledwie 1 sztuka broni. W Niemczech na 100 mieszkańców będzie ich 30, podobnie we Francji, Szwecji i Norwegii. Daleko nam do będących w czołówce Finów i Szwajcarów (40), ale niewiele bliżej też do Czechów (16). Nie mówiąc już o Stanach, gdzie na 100 mieszkańców przypada blisko 90 sztuk broni.

Co z liczbą pozwoleń? Tych też nie ma zbyt wiele. Jak wyliczył mecenas Andrzej Turczyn, który od lat zajmuje się popularyzacją broni palnej, w 2016 r. polska policja wydała ich około 14 tys. Łącznie z licencjami na broń sportową i myśliwska jest ich więc w Polsce około 200 tys. Samych sztuk broni - od tej krótkiej po strzelby czy karabiny - niewiele ponad drugie tyle. Sporo? Cztery razy mniejsze Czechy mają jakieś 800 tys. sztuk.

Powód? Zdaniem fanów broni zawiłe i długie procedury i niejasne kryteria stosowane przez policję przy wydawaniu pozwoleń. Chciałoby się strzelać, ale nie ma komu, czym i gdzie. W dodatku grożą za to sankcje.

 

Znalezione obrazy dla zapytania dostęp do broni w polsce

 

 

ZAWIESZENIE BRONI

Jakim cudem to możliwe w kraju o takiej historii jak Polska? Cóż, posiadanie broni na własny użytek tępili już nad Wisłą zaborcy. Jak pisał kiedyś w "Uważam Rze" Paweł Łepkowski, we wszystkich zaborach przywilej posiadania broni myśliwskiej miały tylko i wyłącznie bractwa łowieckie. Nikt więcej.

Stan ten utrzymał się po 1918 r. Za nielegalne posiadanie broni palnej, amunicji lub materiałów wojskowych groził rok więzienia i grzywna 5 tys. marek. Rozwiązania wprowadzone przez nowe polskie władze (z wyłączeniem tych, którzy byli tej władzy najbliżsi, tak jak legioniści, będący znanymi kolekcjonerami broni) były jednak częścią szerszego europejskiego trendu. Na Starym Kontynencie - w dużej mierze za sprawą państw totalitarnych, takich jak III Rzesza, Włochy Mussoliniego czy bolszewicka Rosja - sukcesywnie ograniczano dostęp obywateli broni. W myśl zasady, że państwo to instytucja mająca monopol na przemoc. Zamiast ułatwiać mieszkańcom dostęp do broni, rozbudowywano aparat policji.

Kiedy minęła wojenna zawierucha, komuniści z radością powitali ten stan rzeczy. Latem 1946 r. weszły w życie przepisy tzw. małego kodeksu karnego, które za posiadanie broni palnej przewidywały nawet dożywocie lub karę śmierci - władza bała się reakcji. Jeszcze w latach 80. komunistyczni dygnitarze opowiadali Teresie Torańskiej, że choć państwo posiadaczy broni tępiło, sami mieli w swych domach małe arsenały. Panicznie bali się "kontrrewolucji" i w razie potrzeby chcieli mieć się czym bronić.

PRZEPISY I SANKCJE

Co trzeba dziś zrobić, aby wystarać się o pozwolenie na broń? To wcale nie takie trudne. Jak tłumaczył kiedyś Tomasz Awłasewicz, specjalista od broni palnej i strzelectwa, ścieżka jest następująca.

Najpierw badania psychologiczne, potem wyprawa na komendę i złożenie podania. Powody jakie wskazujemy? Tych może być kilka. Pierwszy - wybierany najrzadziej i najbardziej uznaniowo traktowany przez policję - poczucie zagrożenia. Drugi - myślistwo. Trzeci - sport (do obu trzeba dołączyć zaświadczenie, które potwierdzi, że faktycznie się działa w kole łowieckim lub klubie strzeleckim). Jest też jeszcze możliwość posiadania broni odziedziczonej (np. po dziadku żołnierzu) albo potrzebnej do rekonstrukcji historycznej. Każde pozwolenie wydawane jest na konkretny rodzaj i liczbę sztuk broni, a za posiadanie broni bez pozwolenia można trafić do więzienia nawet na osiem lat.

 

 

 

 

 

Autor: 
PikPak/Z.B.
Źródło: 

wykop/plportal.pl

Polub Plportal.pl:

Komentarze

Wysłane przez Gekon Szyderczy (niezweryfikowany) w
Około rok temu Pani Przybylska zaszczyciła nas swoją obecnościa na strzelnicy. Wtedy to powiedziała Prezesowi KSK Skorpion prosto w twarz przy świadkach, że doprowadzi do zamknięcia strzelnicy i że tak na pewno się stanie bo ona "nigdy nie przegrywa". Są żywi świadkowie tej wypowiedzi. Niestety poziom wiedzy Pani Redaktor na temat przepisów związanych ze strzelnicami i strzelectwem był znikomy i czytając dokumenty z SKO można śmiało stwierdzić że ociera się on nadal koło stanu z zeszłego roku.

Wysłane przez Wojownik (niezweryfikowany) w
Trzeba jak najszybciej otworzyc ta strzelnice

Wysłane przez dzik (niezweryfikowany) w
No proszę babsztyl z PISu a prezes SKO nominowany przez PISowskiego premiera . Raczka rączkę myje. Teraz będą PISowscy sędziowie i gdzie tu sprawiedliwość dla szarego obywatela.

Wysłane przez Mario (niezweryfikowany) w
Czy ktoś sprawdził legalność tej "gazety"? Moim skromnym zdaniem te twór zwany gazetą, działa nielegalnie. Przyglądając się tylko chwilę stwierdziłem naruszenie art 7, art 13 ust 1 i art 27 ustawy Prawo Prasowe. Za które według art 49 tejże samej Ustawy grozi grzywna albo kara ograniczenia wolności.

Wysłane przez Mario (niezweryfikowany) w
Ha ha! Zabolało? W każdej chwili jestem w stanie to udowodnić...

Wysłane przez wojtigd (niezweryfikowany) w
z art. 13 jak najbardziej się zgodzę. Wystarczy poszukać wydania marcowego...

Wysłane przez szkólna (niezweryfikowany) w
Jest Pani i gazeta naszą jedyną nadzieją i obrońcą naszych spraw, od wielu lat działająca dla dobra mieszkańców całego powiatu.nigdy nie odmawiająca pomocy, zawsze pomagająca obywatelom w różnych sprawach. Dziękujemy

Wysłane przez Kaszub (niezweryfikowany) w
Jak piszesz sama o sobie i chwalisz się jaka jesteś super to chociaż zmień język i styl pisania, bo na pierwszy rzut oka widać, że pisze to ta sama osoba. Chwalenie samego siebie to istna propaganda gebelsowska. Proszę więcej się za nas Mieszkańców się nie wypowiadać. Mamy swój rozum i sami wiemy kto nam pomaga a kto nam zagraża.

Wysłane przez Prawdziwy miesz... (niezweryfikowany) w
Muszę pani powiedzieć że dzięki pani zmieniłem orientację polityczną. Jeżeli takie osoby mają mieć wpływ na to państwo jak pani to ja już wolę kogokolwiek. Broni Pani ludzi z Kornego? Ha HA. Tak się składa że ja naprawdę to mieszkam i mogę nawet za chwilę spotkać pod sklepem wziąć za rękę zaprowadzić na Strzelnicę. Chętnie poznam Panią Z tymi fantastycznymi chłopakami ze strzelnicy. Moje dzieciaki nigdy nie były tak szczęśliwe jak w dniach otwartych strzelnicy kiedy to mogły pobawić się na strzelnicy bronią. Przyjemni i ludzie na poziomie - którzy w życiu nie użyli takich słów na żywo jak Pani wypisuje w swoim pseudo szmatławcu. I dla koto go robi - dla nas? BZDURA. Jest Pani tubą propagandową przed wyborami i tyle.

Wysłane przez Sławek (niezweryfikowany) w
Tyle się mówiło o programie strzelnica w każdym powiecie ale nie sądzilem że do likwidacji.

Wysłane przez Jakub (niezweryfikowany) w
Pani która swoje polityczne ambicje wdraża w życie krzywdą innych nie zasługuje na jakikolwiek komentarz. Wstyd, tak się zabija w ludziach przedsiębiorczość. W ogóle co to za gazeta? Czy działa ona legalnie? Myślę że warto się tym zainteresować?

Wysłane przez Mieszkanka (niezweryfikowany) w
Już nie mogę tego słuchać jak pseudo polityk i pseudo redaktor próbuje zaistnieć. Owszem z początku mieliśmy obawy co do strzelnicy widząc ilości wojska, które tam przybywały ale po spotkaniach z właścicielem na zebraniach a zwłaszcza po tym jak z rodziną postanowiliśmy sami odwiedzić ten obiekt podczas pikniku zrozumieliśmy, że jest on zabezpieczony lepiej niż nasz własny dom! Ogrodzenia, znaki, nasypy i ogólnie dostępny przy samym wejściu plan obiektu z wyznaczonym nawet WC i punktem udzielania pierwszej pomocy! Strzały owszem słychać, wcześniej też było słychać z chociażby Garczyna... No i co z tego? Bardziej przeszkadza mi huk ciężarówek i strach przed tym czy dziecku nic się nie stanie przechodząc przez tą drogę na przystanek. Ile było wypadków na strzelnicy a ile na krzyżówce? Ludzie zamiast zajmować się głupotami naprawdę zadbajcie o nasze bezpieczeństwo i zróbcie coś z tym skrzyżowaniem. Strzelnica nikomu nie zagraża a nawet pomaga patrząc ile osób staje pod sklepem na obcych tablicach rejestracyjnych. Legalność tej gazety faktycznie zaczyna mnie zastanawiać patrząc na w/w artykuły i chętnie zgłębię temat, bo mam już dość tej propisowskiej propagandy i kolesiostwa... Pani redaktor niech idzie w pis-du z tym swoim szmatławcem! Właściciel strzelnicy powinien skierować sprawę do prokuratury! Niech ubiega się też o odszkodowanie z racji zamknięcia obiektu... Sama pozwała bym panią z art. 212 KK ze względu na zniesławienie obiektu i istniejącego przy nim klubu sportowego! Art. 212. § 1. Kto pomawia inną osobę, grupę osób, instytucję, osobę prawną lub jednostkę organizacyjną nie mającą osobowości prawnej o takie postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć ją w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności, podlega grzywnie, karze ograniczenia albo pozbawienia wolności do roku. § 2. Jeżeli sprawca dopuszcza się czynu określonego w § 1 za pomocą środków masowego komunikowania, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Wysłane przez pleban (niezweryfikowany) w
i znowu, jak zwykle to samo,gdzie człowiek się nie obróci to jakiś polityk robi wałek, nie ważne czy to pis czy po, wszyscy tacy sami, kasa kasa i jeszcze raz kasa, jestem ciekaw ile ta pani i jej kolesie działek kupili w okolicy, i pewnie kupili za grosze a teraz jak zlikwidują strzelnice to ceny działek wystrzelą, jak nie wiadomo o co chodzi to zawsze chodzi o kase

Wysłane przez Gekon Szyderczy (niezweryfikowany) w
Art.12. Prawa Prasowego Dziennik Ustaw 1. Dziennikarz jest obowiązany: 1)zachować szczególną staranność i rzetelność przy zbieraniu i wykorzystaniu materiałów prasowych, zwłaszcza sprawdzić zgodność z prawdą uzyskanych wiadomości lub podać ich źródło, 2) chronić dobra osobiste, a ponadto interesy działających w dobrej wierze informatorów i innych osób, które okazują mu zaufanie, 3) dbać o poprawność języka i unikać używania wulgaryzmów. 2. Dziennikarzowi nie wolno prowadzić ukrytej działalności reklamowej wiążącej się z uzyskaniem korzyści majątkowej bądź osobistej od osoby lub jednostki organizacyjnej zainteresowanej reklamą.

Wysłane przez DES (niezweryfikowany) w
To jest jedna z najbardziej przyjaznych strzelnic w Polsce a od mieszkańców Kornego nie słyszałem złego słowa. A często bywając w sklepie z ciekawości pytałem lokalesów, czy im strzelnica nie przeszkadza- i złego słowa nie usłyszałem. Nawet wręcz przeciwnie.

Wysłane przez Dante (niezweryfikowany) w
Miała być wizyta z synem na strzelnicy, pewnie na jednym dniu nie skończyłoby się. Będzie leżenie plackiem na plaży i wydawanie pieniędzy gdzie indziej. Ale co to panią Przybylską obchodzi - "rząd się sam wyżywi". Tyle rzeczy musiało się zmienić, aby arogancja władzy się nie zmieniła...

Wysłane przez Snajper (niezweryfikowany) w
Najwyraźniej politycy boją się, że idea społeczeństwa uzbrojonego jest zagrożeniem dla kasty rządzącej. y

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.
1 + 1 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.

Reklama