Ruszył „Dzban Roku 2020”. Plebiscyt organizuje tygodnik „NIE”.

Reklama

sob., 01/09/2021 - 15:33 -- MagdalenaL

Facebook.com/TygodnikNIE

Minął już 2020, to prawda, jednak pewne podsumowania tego roku przełożyły się na styczeń 2021. Tygodnik „NIE” zorganizował plebiscyt na „Dzbana Roku 2020”.

O co chodzi? O wyłonienie osoby publicznej, która nie wykazała się tego roku zbyt dużym ilorazem inteligencji czy też powiedziała lub uczyniła coś nad wyraz kontrowersyjnego i na swój sposób głupiego. Wyraz „dzban” oznacza właśnie taką osobę. Przypominamy, że jest to Młodzieżowe Słowo Roku 2018.

Tygodnik „NIE” postanowił więc ogłosić plebiscyt na „Dzbana Roku 2020”. Wśród wytypowanych znajduje się 8 osób publicznych; polityków i celebrytów, zaś w pierwszym pojedynku o przejście do kolejnego etapu mierzą się Jacek Sasin, polityk odpowiedzialny z wybory korespondencyjne, oraz Edyta Górniak, artystka znana z głoszenia licznych teorii spiskowych. Głosować można na Facebooku Tygodnika NIE

GŁOSUJ TUTAJ

Tak jak wspomnieliśmy, Jacek Sasin znalazł się w plebiscycie, ponieważ stał się internetowym memem, po tym jak z ramienia partii rządzącej zorganizował wybory korespondencyjne, które się nie odbyły, a na które przeznaczono 70 mln zł z publicznego budżetu.

Z kolei Edyta Górniak bierze udział w konkursie ze względu na to, że stała się ikoną dla wszystkich „koronasceptyków”, gdy uznała, że wirus… nie istnieje. Raz nawet pokusiła się o stwierdzenie, że w przepełnionych szpitalach leżą nie chorzy na COVID-19, a podłożeni statyści. Kiedy polała się na nią fala upomnień i pouczeń, Górniak wycofała się z tych rewelacji. Przerzuciła się wówczas na teorie, jakoby szczepionki przeciwko koronawirusowi były szkodliwe dla zdrowia.

Internauci mogą oddawać swoje głosy na Facebooku lub Twitterze Tygodnika NIE. Na prowadzeniu w pierwszym pojedynku jest Jacek Sasin. W przypadku pierwszego z wymienionych mediów polityk zebrał ponad 28 tysięcy głosów. To ponad trzykrotność tego, co do tej pory zebrała Edyta Górniak.

Autor: 
Mateusz Rymiszewski
Źródło: 

o2.pl / facebook.com/TygodnikNIE

Polub Plportal.pl:

Reklama