Czas czytelników

Reklama

czw., 05/21/2020 - 18:36 -- moderator3

Zwykle maj i czerwiec to miesiące, w których każdy czytelnik znajdzie coś dla siebie – odbywają się różnego rodzaju targi książki. Jak to wygląda w tym roku, gdy przed nami jeszcze przynajmniej jeden etap odmrożenia gospodarki?

Targi książki wirtualnie

Empik proponuje w tym roku czytelnikom rozwiązanie pasujące do obecnego stylu życia - targi książki online. Na stronie internetowej księgarni można znaleźć harmonogram wirtualnych spotkań z autorami. W tym roku na Wirtualnych Targach Książki prezentują się zarówno polscy pisarze, tacy jak Janusz Leon Wiśniewski, Katarzyna Bonda czy Rafał Kosik, lecz także autorzy zagraniczni, na przykład Brandon Mull czy Dmitry Glukhovsky. Wydarzenie odbywa się do 26 maja, a dzień wcześniej to ma miejsce ostatnie spotkanie autorskie. Oprócz tego na targach organizowanych przez Empik mają miejsce premiery nowych książek, m.in. nowej publikacji Marty Dymek pod tytułem Jadłonomia po polsku, w której nie zabraknie propozycji połączenia kuchni roślinnej i tradycyjnych, polskich smaków.

Można, ale… po co?

Dlaczego warto zainteresować się targami? Przede wszystkim jest to możliwość posłuchania swoich ulubionych autorów oraz kupienia ich książek po okazyjnej cenie. „Przez cały tydzień między 20 a 26 maja czytelnicy będą mogli w bezpiecznej przestrzeni zacisza domowego spotkać się z polskimi i zagranicznymi autorami, zakupić wyczekiwane tytuły w wersji papierowej lub cyfrowej, a nawet zdobyć autografy. Przy wirtualnych stoiskach wydawców dostępne będą specjalne okazje cenowe i rabaty sięgające nawet do 65%.” – dowiadujemy się z opisu oficjalnego wydarzenia na Facebooku, gdyż wydarzenie zaistniało także w mediach społecznościowych.

Tym razem online, nie na Narodowym

Warto dodać, że targi książki online odbywają się mniej więcej w tym samym czasie, w jakim odbyłoby się podobne wydarzenie na Stadionie Narodowym w Warszawie – na dni 21-25 maja zaplanowano wcześniej 11. Warszawskie Targi Książki. „Warszawskie Targi Książki to największe międzynarodowe wydarzenie tej branży w Polsce. Gościem Honorowym 11. edycji będą Czechy. Impreza dedykowana w szczególności czytelnikom, a także wszystkim, którzy mają swój udział w tworzeniu i obiegu książki: autorom, wydawcom, poligrafom, księgarzy, bibliotekarzom, także tym, którzy książkę promują. Zapraszamy!” – można przeczytać na facebookowym wydarzeniu, które, przy ogromnym rozczarowaniu ze strony czytelników, zostało anulowane.

A jak to nic nie da… Mamy jeszcze biblioteki!

A co dla osób, które jakimś cudem nie znajdą nic dla siebie, scrollując stronę Empika z przecenami z okazji Wirtualnych Targów Książki? Na szczęście są jeszcze biblioteki. W dniach 8-15 maja odbył się Tydzień Bibliotek. Jak wyjaśnia Biblioteka Publiczna Miasta Marki, „ma on na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa.” Chociaż Tydzień Bibliotek już się zakończył, czytelnicy mogą liczyć na lokalne biblioteki, które już są otwarte i czekają na odwiedzających.

Autor: 
Maria Idryjan
Polub Plportal.pl:

Reklama