Wiadomości

"Pytanie, jacy "szatani" byli w Pruchniku czynni, że po latach przerwy i wezwań miejscowego proboszcza, ktoś reaktywował idiotyczną, pseudoreligijna hucpę" - napisał na Twitterze szef MSWiA Joachim Brudziński,
Brytyjski "Sunday Times" pisze w niedzielę o zarzutach komisji parlamentu Mołdawii wobec Fundacji Otwarty Dialog o przyjęcie 1,5 mln funtów od szkockich firm-słupów w zamian za lobbing na rzecz oligarchów.
Katedra była opuszczona, zniszczona, zagrożona… Wraz z powieścią „Notre-Dame de Paris”, Hugo uwrażliwił społeczeństwo do konieczności uratowania jej.
Tak się niedawno zdarzyło, że jechałam samochodem, słuchając audiobooka na podstawie książki „Nowy wspaniały świat” Huxleya. Na co dzień spędzam w samochodzie dużo czasu, jestem przyzwyczajona do poświęcania się jednocześnie jezdni i książce.
Córka Donalda Trumpa potwierdziła, że jej ojciec naprawdę zaproponował jej kierowanie Bankiem Światowym. Jednak ona odrzuciła tę propozycję, stwierdzając, że jest zadowolona z posady doradcy w Białym Domu.
Wszyscy wiedzą jak wygląda współpraca niemieckich firm energetycznych z rosyjskim Gazpromem przy budowie kolejnego gazociągu, który będzie omijał Polskę. Jak jednak wygląda sytuacja w przypadku innych branż? Zgodnie z danymi Niemiecko-Rosyjskiej Izby
Tragedia pod Olsztynem. Nie żyje 23-letni motocyklista. Taki finał miał mieć policyjny pościg. Według portalu osp.pl młody chłopak zginął po zderzeniu z policyjnym radiowozem. „Radiowóz uderzył motocyklistę i przejechał po nim”
Według zapowiedzi rządzących, w 2020 roku miałyby wejść w życie znaczące zmiany w PIT. Dotyczą one obniżenia pierwszego progu podatkowego do 17 proc., zerowego PIT dla osób do 26. roku życia oraz podniesienia kosztów uzyskania przychodu dla pracownik
Policja na Sri Lance aresztowała obywatela Syrii w związku z niedzielną serią ataków terrorystycznych na kościoły i hotele w tym kraju - poinformowała we wtorek agencja Reutera, powołując się na trzy źródła w lankijskim rządzie i wojsku.
Według oficjalnych przewidywań, trzy czwarte Hiszpanii zamieni się do końca stulecia w regularną pustynię i jeśli nie znajdzie się na to sposobu rolnictwo na południu kraju, stanowiące jedno z głównych w Europie źródeł owoców, nie przetrwa, pisze Kai
Do protestujących nauczycieli dołączy już niedługo nawet 40 tys. pracowników pomocy społecznej - pisze wtorkowa "Rzeczpospolita". W publikacji pt. "Strajk zablokuje 500 plus" ostrzega przed ryzykiem, że wnioski o przyznanie 500 plus w nowym okresie z
Do 310 wzrosła liczba śmiertelnych ofiar serii ataków na kościoły i hotele, do których doszło w Niedzielę Wielkanocną na Sri Lance - poinformowała we wtorek policja. Jak dodano, w związku ze śledztwem w tej sprawie dokonano 40 zatrzymań.
Bieg terminu przedawnienia zostanie przerwany albo zawieszony, jeżeli skarbówka zaskarży umowy np. darowizn, dzięki którym starano się ukryć pieniądze przed państwem - pisze we wtorek "Dziennik Gazeta Prawna".
Wielkanoc to czas radosnego świętowania w Kościele chrześcijańskim. W tym radosnym i oczyszczającym święcie w wielu krajach praktykuje się palenie Judasza za zdradę Jezusa.
Zapowiadane dopłaty do krów i świń okazują się propozycją mało przygotowaną i wcale nieudokumentowaną. Minister mówi, że analizuje podobne płatności stosowane już w kilkunastu innych krajach. Nie wiadomo nawet, do ilu świń czy krów mogłyby w Polsce t

Strony

Reklama