Arogancki wpis Żakowskiego o "Kaziku". Jego poglądy to "objaw ćwierćinteligenckiego paplania"

Reklama

sob., 01/13/2018 - 12:24 -- zzz

Lider "Kultu" Kazik Staszewski w wywiadzie dla "Dzienniku. Gazeta Prawna" stwierdził, że nie ma powodów, by komentować aktualną sytuację społeczno-polityczną w Polsce. "Ja nie czuję, żeby moja wolność była zagrożona, żeby zagrożona była demokracja, podstawowe swobody, więc dlaczego miałbym się angażować?" - stwierdził legendarny muzyk. 

 

Zapytany, czy wokalistę nie przekonują ludzie wzywający do protestów i chodzący na demonstracje, odpowiedział: "Ale przecież ta narracja jest zawsze ta sama, tylko autorzy zamienili się miejscami".

Słowa "Kazika" ostro skomentował lewicowo-liberalny publicysta Jacek Żakowski.

- No do jasnej cholery, Kaziu kochany, skąd ty masz to wiedzieć, gdzie ty masz to wiedzieć, jak nie oglądasz telewizji i nie czytasz gazet? Przepraszam cię bardzo, w zieleniaku tę pozycję Polski zbadasz? W toalecie się przekonasz, czy w Polsce jest dużo lepiej, czy gorzej niż za poprzedniej władzy? - zaczął. - To jest właśnie objaw takiego ćwierćinteligenckiego paplania, którego skutki, jak się umocnią w polityce, mogą być straszne. Apeluje do ludzi show-biznesu, na których patrzymy z zainteresowaniem, po których moglibyśmy się czegoś spodziewać, zastanawiające się nad tym, co mówicie, niektórzy was traktują poważnie, to może mieć poważne skutki - dodał Żakowski.


 

 

Kazimierz Piotr Staszewski (ur. 12 marca 1963 w Warszawie – polski muzyk, wokalista, saksofonista, autor tekstów i aranżer. Współzałożyciel i członek zespołów Kult, KNŻ, El Dupa i Zuch Kazik, występujący również solo oraz angażujący się w inne projekty muzyczne oraz filmowe.

Kazik Staszewski jest synem Krystyny i Stanisława Staszewskich oraz wnukiem Kazimierza Staszewskiego. Wychowały go babcia i matka, gdyż ojciec wyjechał do Francji, gdy Kazik miał 4 lata. Po ukończeniu liceum im. Reja podjął studia w Instytucie Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego, ale ich nie ukończył.

Od 1984 r. żonaty z Anną Staszewską, z którą ma dwóch synów, Kazimierza i Jana. W 2008 i 2013 został dziadkiem, ma dwie wnuczki. Od kilku lat ma mieszkanie na Teneryfie, gdzie przebywa kilka tygodni każdego roku. Na stałe mieszka w Polsce.

Poglądy:

Kazik Staszewski deklaruje przywiązanie do tradycyjnych wartości, z których najważniejszą jest rodzina.

Jest przeciwnikiem penalizowania narkotyków, gdyż przez to handlem nimi zajmują się grupy przestępcze. Ze względu na swoje poglądy był bliski Unii Polityki Realnej. Deklaruje się jako niewierzący, choć z ogromną potrzebą wiary i silnym antyklerykalizmem. Od lat 80-tych XX w. jest krytykiem Kościoła katolickiego, szczególna krytyka dotyczy pazerności kleru. W młodości przez kilka lat był związany ze Świadkami Jehowy – studiował z nimi Pismo Święte, a rozstał się po sugestiach o konieczności rezygnacji z muzyki.

 

 

Autor: 
Z.B.
Źródło: 

dziennnikgazetaprawna/plportal.pl

video: 

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.

Reklama